„Zawieszona galeria” – wystawa prac sekcji Rysunku i malarstwa Bielańskiego Ośrodka Kultury 🗓

00:00, wtorek, 26.05.2020 do środa, 30.09.2020

Kolejny sezon kulturalny zmierza powoli ku końcowi. Zaczął się, jak wszystkie poprzednie, ale nikt nie przypuszczał, w jaki sposób będzie się kończył. Obecna sytuacja w Polsce i na świecie spowodowana pandemią coronawirusem – 19, w różny sposób wpłynęła na nasze dotychczasowe życie.

Zajęcia Rysunku i malarstwa w Bielańskim Ośrodku Kultury, tak jak wiele innych, musiały ulec zmianie. Trwają, ale są inne, dziwne, „zamaskowane”, za pośrednictwem łącza internetowego. Nie każdy jest w stanie w nich uczestniczyć. Regularne spotkania i zajęcia w pracowni malarskiej przy Goldoniego, w połowie sezonu, zamieniły się w samodzielną pracę w domu. Ale wzajemny kontakt pozostał, telefoniczny lub mailowy.

Efektem wcześniejszych spotkań w pracowni i obecnego stałego kontaktu jest poniższa „zawieszona galeria” obrazów prezentująca prace uczestników w większości powstałe w tym sezonie. Ale postanowiłam, również zaprezentować prace, które wcześniej nie były pokazywane na stronie internetowej BOK. Mają Państwo okazję zobaczyć szeroki wachlarz tematów i technik rysunkowych i malarskich. Zostały tu zaprezentowane martwe natury powstałe na podstawie kompozycji ustawianych w pracowni, studia rysunkowe; ale również obrazy inspirowane fotografiami bliskich osób i zdjęciami z podróży; inspiracje dziełami artystów dawnych i współczesnych, wyszukanymi w Internecie i w albumach, a które z pewnością Państwo rozpoznają a także albumami przyrodniczymi i z innych dziedzin.

W pracowni posługujemy się wszystkimi technikami rysunkowo-malarskimi. Stąd można tu podziwiać rysunki ołówkiem, suchymi pastelami, akwarele, malarstwo olejne i akrylowe i „gościnnie” malarstwo na jedwabiu.

Mam nadzieję, że również uda się nam zamknąć ten sezon wystawą w naszej bielańskiej Galerii przy Goldoniego.

~Renata Szymanowska

from to
Scheduled Archiwum Wydarzeń