Z cyklu „Spotkanie z Podróżnikiem” Pauliną Hakim – Malediwy ( 22 stycznia)

Serdecznie zapraszamy 22 stycznia o godz.18.00 na „Spotkanie z podróżnikiem” – Malediwy. O swoich wojażach i wrażeniach z podróży po unikalnych wyspach archipelagu opowie tym razem Paulina Hakim. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy marzą o pobycie w raju! „Chcesz zobaczyć RAJ? Zamknij oczy, Bóg stworzył Malediwy, a potem na ich wzór raj” – mówią wyspiarze.

Wstęp wolny

Malediwy stanowi 1200 tropikalnych koralowych wysepek, na których palmy kokosowe ocieniają rozległe białe plaże, a rafa koralowa otacza turkusową krystalicznie przejrzystą lagunę. Jedynie 200 wysp jest zamieszkałych. Malediwy to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim, około 500 km na południowy zachód od Indii i około 700 km od Sri Lanki. Malediwy są najmniejszym państwem Azji, zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby mieszkańców. Są też krajem najniżej

położonym nad powierzchnią morza – średnia wysokość terenu to 1,5 m n.p.m., a najwyższy szczyt Malediwów ma wysokość 2, 3 m n.p.m. Są zagrożone niestety całkowitym zalaniem. Dlatego państwo to od lat zwraca się do największych i najpotężniejszych krajów świata o pomoc w ograniczaniu efektu cieplarnianego. Malediwy to marzenie każdego chyba turysty. Poza egzotyczną przyrodą oferują liczne zabytki – meczety, ruiny kapliczek i orientalną kulturę. Malediwy należą do listy najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Bajecznie kolorowe ławice ryb są imponujące, podobnie jak spotkania z rekinami rafowymi, żółwiami, mantami i płaszczkami.

Wstęp wolny