Z cyklu „Podróżniczek” – „Z wizytą w Ameryce Południowej” (28 lutego)

Zapraszamy 28 lutego o godz. 12.30 i 14.00  na imprezę z cyklu „Podróżniczek” – „ Z wizytą w Ameryce Południowej”. 

Impreza jest częścią programu Akademia Odkrywcy im. Tony Halika i będzie organizowana cyklicznie w ramachcyklu „Podróżniczek”. Zapraszamy dzieci od lat 4 na warsztaty podróżniczo – artystyczne  z elementami języka hiszpańskiego. Prowadzenie warsztatów – Aneta Skórnicka (wszystkie zamieszczone ilustracje są autorstwa pani Anety)

Bilety: 10 zł (dziecko) i 10 zł (opiekun) Ilość miejsc ograniczona. Przedsprzedaż od 17.02
Kasa BOK czynna: pon, śr, czw, pt 16.00-19.00, wt 10.00-13.00

Ameryka Południowa to świat pełen kolorów, wibrujący, tętniący życiem. Podczas warsztatów odbędziemy podróż do zielonej dżungli Amazońskiej, poznamy jej mieszkańców, odkryjemy,  co jest ważne, kiedy spotykamy się z ludźmi innych kultur. Odwiedzimy też dzieci z plemienia Keczua w Ekwadorze, dowiemy się jak żyją, jak się ubierają, w co się bawią.
W drugiej części warsztatów, zainspirowani powyższymi opowieściami oraz tym, co podpowiada nam wyobraźnia, namalujemy własną dżunglę, gdzie wszystko może się zdarzyć. Celem godzinnych spotkań jest zaciekawienie dzieci różnorodnością świata, wzbudzenie u nich radosnej postawy odkrywania tego, co nowe, szacunku do tego, co inne, doceniania tego, co nasze. W atmosferze swobodnej zabawy i nieskrępowanego twórczego działania, dzieci będą miały okazję do samodzielnej oceny i interpretacji zdarzeń, umiejętności nazywania swoich myśli, wypowiadania się, argumentowania oraz tworzenia innowacyjnych rozwiązań poprzez

rozbudzanie wyobraźni plastycznej i słownej. Zapraszamy wszystkich pasjonatów podróży i rysowania. Dzieci otrzymują dzienniki pokładowe do pracy oraz paszporty z którym przychodzą na każdą imprezę z cyklu Podróżniczek w okresie luty-czerwiec, do których zbierają  podpisy prowadzących.
Aneta Skórnicka – magister sztuki z wykształcenia, podróżnik-rysownik z zamiłowania. Po 10 latach spędzonych we Francji, Ameryce Południowej i Hiszpanii, wróciła do Polski, by odkryć swój kraj na nowo. Pracuje jako edukator, prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci. Interesuje się mądrą edukacją, metodami i formami rozwijania postawy twórczej i wspierania dzieci w ich naturalnej kreatywności. Od dzieci uczy się zachwytu nad światem.

Wszystkie zamieszczone ilustracje są autorstwa Anety Skórnickiej