Wystawa fotografii Ferdynanda Sosnowskiego „Kapliczki przydrożne” 🗓

18:00, piątek, 09.04.2021 do piątek, 30.04.2021

Wystawa, na zdjęciu kapliczkaZapraszamy do zwiedzenia wystawy fotografii Ferdynanda Sosnowskiego zatytułowanej „Kapliczki przydrożne”. Tym razem autor zaprasza nas do świata małej architektury, na wędrówkę malowniczymi bezdrożami i do kameralnych miasteczek. W październiku 2018 r gościliśmy wystawę „MAKRO – świat widzialny i niewidzialny”.

Fotografią zajmuję się od wielu lat, specjalizuję się w trudnej dziedzinie – makrofotografii. W czasie swoich wędrówek po polach, łąkach i lasach w poszukiwaniu motyli, owadów i roślin spotykam kapliczki wtopione w polne kwiaty, otoczone łanami zbóż. Pewnego razu zrodziła mi się myśl, aby te dzieła małej architektury sakralnej sfotografować i zorganizować wystawę. Zacząłem wówczas fotografować kapliczki i krzyże przydrożne. Kapliczki pochodzące z różnych regionów Polski, od morza do Tatr, prezentuję na tej wystawie.
Jest to niewielki wycinek naszego cennego zabytku kulturowego, który udało mi się uwiecznić.
Ferdynand Sosnowski
(Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Warmińsko-Mazurski)

Kapliczki przydrożne. Wznoszone Bogu na chwałę, cierpiącym na pociechę, błądzącym, jako drogowskaz. Zespolone kulturowo z naszą ziemią, jej mieszkańcami i krajobrazem, odwieczne strażniczki historii naszej ziemi, upamiętniające wydarzenia doniosłe społecznie, radosne i tragiczne, kiedy indziej skrywające intencje znane tylko fundatorom – były i wciąż pozostają księgą pamięci oraz wdzięczności, a niekiedy i znakiem ostrzeżenia. Wykonane przez uznanych mistrzów oraz anonimowych artystów ludowych.

Wystawa czynna do 30 kwietnia 2021. Wystawa dostępna online na www.bok-bielany.eu

Zapraszamy również do wysłuchania audycji radiowej na temat wystawy

 

from to
Scheduled ical Google outlook Wydarzenia