Wyniki eliminacji dzielnicowych 42. Konkursu Recytatorskiego “Warszawska Syrenka” na Bielanach

Dzielnicowe Eliminacje  42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” zostały zorganizowane w dniach 21-22 marca 2019 r. przez Bielański Ośrodek Kultury w siedzibie Ośrodka na ul. Goldoniego 1.

Przesłuchań dokonała Komisja w składzie:

Teresa Danuta Owsińska – przewodnicząca jury, instruktor teatralny, animator kultury

Ilona Kucińska – Boberek  – aktorka

Beata Grendzińska – animator kultury

W konkursie udział wzięło 106  recytatorów z następujących szkół:

  • Szkoły Podstawowe  nr:  53, 77, 80, 86, 133, 209, 214, 223, 263, 293, 352, 369, 370, 273 Szkoła Filialna,
  • Społeczna Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 100, Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. J. Verne’a, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4
  • Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Żoliborz”
  • CXXII Liceum Ogólnokształcące

Tytuł laureata  Eliminacji Dzielnicowych  Konkursu otrzymali:

W kategorii I – III Klasa         Placówka                     Nauczyciel przygotowujący
Anna Nowicka

Antoni Chrościcki

I

III

OPP „Żoliborz”

SP nr 86 SKiE

                   Agnieszka Drumińska

Marta Mikusińska

W kategorii IV – VI

Aniela Blachura

 

VI

 

ZPSM nr 4

 

Joanna Wiącek

Klara Blachura IV ZPSM nr 4                      Małgorzata Kajzer-Michalska

W kategorii klas VII-VIII oraz gimnazjum nie przyznano tytułów laureata.

Laureaci Dzielnicowych Eliminacji  zostali  zakwalifikowani do  Konkursu Finałowego, który odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie, ul. Elektoralna 12   w dniach 13 i 14 kwietnia 2019 r .

Ważne: Bardzo prosimy laureatów eliminacji dzielnicowych o dostarczenie oryginałów kart zgłoszeń do Bielańskiego Ośrodka Kultury (pok. nr 5) najpóźniej do czwartku 28 marca 2019 r.

 Nagrody otrzymali: 

W kategorii I – III

Helena Karnowska

Klasa

0

Placówka

SP nr 133

Nauczyciel przygotowujący

Lidia Karolak

Wiktoria Fedorowicz                         0                             OPP „Żoliborz”                    Agnieszka Drumińska

Zofia Wnuk                                            III                            SSP nr 100

W kategorii IV– VI
Barbara Ciunowicz
Klasa

IV

Placówka

SP nr 53

Nauczyciel przygotowujący

Sylwia Heleszko

Kornel Sidorowicz                               IV                           SP nr 209

Igor Wypych                                            V                           SP nr 86 SKiE                        Paulina Figat

Alicja Brożek                                           IV                          ZPSM nr 4                              Elżbieta Iller

Wyróżnienia otrzymali : 

W kategorii I – III

Karol Barliński

Karol Pełka

Anna Sagała

Aniela Toczyska

Alicja Osendowska

Dorota Braun

Aleksandra Duras

Klasa

III

I

II

III

II

II

I

Placówka

NSP im. J. Verne’a

ZPSM nr 4

ZPSM nr 4

ZPSM nr 4

SP nr 352

SP nr 77

SP nr 77

Nauczyciel przygotowujący

Katarzyna Smarżewska

Monika Brzezińska

Henryka Górniak

Barbara Janiczek

 

Ewelina Mazur

Ewelina Mazur

W kategorii IV-VI Klasa Placówka Nauczyciel przygotowujący
Alicja Majkowska

Ignacy Lubiecki

Artur Braun

Milena Serwatka

IV

IV

VI

IV

 SP nr 293

SP nr 214

SP nr 77

SP nr 53

Ewelina Rulińska

Anna Lubiecka

Barbara Czaplicka

Małgorzata Brudzińska

Krzysztof Drążek

Matylda Berezowska

V

V

SP nr 273 Sz. Filia.

SP nr 86 SKiE

 

Paulina Figat

W kategorii VII-VIII i gimnazjum:

Mateusz Liwiński                                    VIII                        NSP im. J. Verne’a              Agnieszka Wenda

Zuzanna Prokopowicz                           III G.                   CXXII L.O.                               Ewa Rutkowska

Anna Szcześniak                                      VII                        SP nr 223                               Dorota Danowska

Agnieszka Stawska                                 III G.                    SP nr 263

Damian Łuczak                                        VII                         SSP nr 100                             Anna Fligiel-Żuczek

 

Jury i organizatorzy eliminacji dzielnicowych 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” składają serdeczne podziękowania nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 293 oraz z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 za dobre przygotowanie uczniów.

Bardzo dziękujemy wszystkim recytatorom za tak liczny udział w Konkursie. Pamiętajcie, że wyniki nie są najważniejsze. Najistotniejsze jest to, że przygotowaliście się do Konkursu i, że mięliście odwagę zaprezentować się przed komisją i publicznością. Zapraszamy Was do udziału w eliminacjach dzielnicowych za rok.  Podziękowania składamy również nauczycielom za pomoc uczniom w przygotowaniu do Konkursu.

Serdecznie zapraszamy Laureatów, osoby nagrodzone i wyróżnione wraz z nauczycielami i rodzicami na uroczyste podsumowanie Eliminacji Dzielnicowych 42. Konkursu Recytatorskiego “Warszawska Syrenka”, które odbędzie się w środę 22 maja 2019 r. o godz. 18.00 w siedzibie Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ul. Goldoniego 1. Podczas tej uroczystości zostaną wręczone dyplomy i nagrody oraz poprosimy o ponowne zaprezentowanie się Laureatów Bielańskich Eliminacji.