Wieczór międzynarodowy – Grecja 🗓

18:00, środa, 05.06.2019

Zapraszamy na barwny koncert greckiego zespołu Mythos z zespołem tanecznym Sirtaki 5 czerwca (środa) o g. 18.00

Bilety: 20 zł, przedsprzedaż od 28.05 w kasie BOK i na Eventim

W programie usłyszymy najpiękniejsze greckie melodie, zobaczymy pokaz tańców, m.in. taniec Sirtaki – Zorba przy dźwiękach buzuki, wykonywany z publicznością. Ponadto podróżnik Sebastian Bielak opowie nam o wyjątkowej wyspie Thassos, mało znanej turystycznie, szmaragdowej krainie. Przewidziana jest dla wszystkich degustacja przekąsek greckich oraz dla chętnych quiz z nagrodami.

„… Thassos położona jest w północnej części basenu Morza Egejskiego, a mając prawie 380 km2 powierzchni plasuje się jako jedna z największych wysp tego regionu. Jest mało znana wśród turystów odwiedzających Grecję, którzy najczęściej wybierają Kretę, Rodos czy Zakynthos. Dzięki temu ruch turystyczny na wyspie jest niewielki, a na plażach i w nadmorskich kurortach nie widać dzikich tłumów nawet w środku sezonu. Największym atutem Thassos jest krystalicznie czyste morze oraz piaszczyste, malownicze plaże. Dla osób, które lubią łączyć wypoczynek ze zwiedzaniem czekają duże, szerokie plaże położone w nadmorskich kurortach pełnych zabytków i atrakcji, takich jak Limenas, Limenaria czy Skała Potamias. Z kolei turyści, którzy wolą ciszę i spokój mogą wybrać jedną z kilkunastu małych plaż, położonych najczęściej na uboczu lub ukrytych w niewielkich, skalistych zatoczkach. Na wyspie panuje typowy dla Grecji klimat, na który składa się specyficzny styl życia mieszkańców, portowe tawerny pełne ryb i muzyki, pięknie oświetlone kawiarenki, w których towarzyskie życie zaczyna tętnić dopiero po zmroku, rozległe gaje oliwne oraz wszechobecne kapliczki i stare kościoły…” cyt. Sebastian Bielak

Sebastian Bielak – doktor nauk technicznych, fotograf, wykładowca, autor książek, wystaw fotograficznych oraz ponad setki artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej.
Z wykształcenia inżynier, ale z zamiłowania przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą Alaski. Prowadzi stronę internetową poświęconą przyrodniczym podróżom po Polsce i świecie www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube „Podróże Bliskie Naturze”.

 

 

ical Google outlook Wydarzenia