Wieczór Międzynarodowy – Indie (21.11.2013)

Indyjski wieczór już za nami, program artystyczny dopięty na przysłowiowy „ostatni guzik” – takie miłe komentarze słychać było po zakończeniu imprezy. Rozpoczęliśmy prezentacją głównego partnera imprezy Huty ArcelorMittal Warszawa, a następnie mieliśmy niepowtarzalną okazje zobaczyć m.in. pokaz multimedialny o hinduskiej kulturze, koncert muzyki indyjskiej w wykonaniu Barta Pałygi i Daniela Mońskiego, prezentacje tradycyjnego tańca z północy Indii w wykonaniu Magdaleny Niernsee oraz Marty Ojak-Krzemień. Imprezie towarzyszyło otwarcie wystawy fotografii „Różne oblicza Indii” autorstwa Magdaleny Niernsee oraz wystawy plakatów z Ambasady Republiki Indii. W trakcie imprezy zaprosiliśmy na scenę kilku śmiałków do quizu z wiedzy o Indiach, oczywiście z nagrodami, a na koniec wszyscy goście zostali zaproszeni na degustację kuchni indyjskiej, podczas której  próbowaliśmy orientalnych smaków kuchni indyjskiej. I na tym nie koniec niespodzianek, ponieważ całej imprezie towarzyszyła sprzedaż indyjskiego rękodzieła Radhashop.
Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i fantastyczne spotkanie z Indiami, licząc na dalszą współpracę, a miłośników dalekich i bliskich podróży zapraszamy na kolejne Wieczory Międzynarodowe na Goldoniego.  

Partnerzy imprezy: Huta ArcellorMittal Warszawa, Ambasada Republiki Indii w Warszawie, Fundacja Kultury Świata, Fundacja Artindialog, Szkoła Tańca Nataraja, Restauracja Curry House.

Patronat honorowy nad częścią artystyczną realizowaną przez Fundację Kultury Świata objęła Ambasada Republiki Indii.