Zbiorowa wystawa pracowni BOK “Studium z natury” (czynna do 3 czerwca) 🗓

18:00, piątek, 11.05.2018

Zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa i rysunku uczestników zajęć „Studium z natury” prowadzonej przez Jacka Barszcza.
To już kolejne spotkanie z pracami utalentowanych osób, którzy cały czas rozwijają i szlifują swój warsztat.
Wystawa czynna do 3 czerwca

wernisaż 11.05 (piątek), godz. 18.00
Wstęp wolny

Wystawa daje możliwość zobaczenia prac malarskich i rysunkowych, wykonanych od jesieni 2017 r. do wiosny 2018 r. przez uczestników zajęć „Studium z natury”, które prowadzone są w Bielańskim Ośrodku Kultury przez malarza Jacka Barszcza.

Jest to szósta wystawa grupy, która istnieje w Bielańskim Ośrodku Kultury od początku 2012 r. Wśród uczestników przeważają osoby w wieku szkolnym: od klas szkoły podstawowej do klas licealnych, choć dobre warunki do rozwijania swoich zdolności znajdują tutaj także i osoby nieco starsze. Studiowanie natury w podstawowych tematach, obowiązujących od dawna w szkołach artystycznych: martwej naturze oraz rysowaniu i malowaniu postaci ludzkiej jest punktem wyjścia, do którego chcemy nieustannie powracać. Studium postaci oraz studium martwej natury służą w czasie naszych zajęć do tego, aby można było przygotować się dobrze do późniejszej nauki w średnich i wyższych szkołach sztuk pięknych. Uzupełnieniem bywa posługiwanie się fotografiami do studiowania tych motywów, które nie mogą być realizowane w bezpośrednim studium z natury w warunkach pracowni. Zawsze służy to jednak temu samemu: odkrywaniu ładu i harmonii istniejących w naturze, aby następnie ów świat form istniejących w naturze umieć przekładać na kompozycję dzieła sztuki ze znajomością podstawowych praw istniejących od wieków w dziedzinie rysunku i malarstwa.
Jacek Barszcz


Scheduled Archiwum Wydarzeń