Wystawa malarstwa Marii Łukowskiej „Malarstwo – moja pasja, moja radość” 🗓

18:00, piątek, 08.03.2019

Zapraszamy do oglądania wystawy malarstwa Marii Łukowskiej „Malarstwo – moja pasja, moja radość”.

Wystawa czynna do 31 marca 2019.
Wstęp wolny

wernisaż, 8.03 (piątek), 2019 o godz. 18.00

Jestem emerytowaną nauczycielką matematyki. Mam wiele pasji, interesuje mnie malarstwo, taniec i śpiew. Należę do chóru Kantata, uczęszczam na zajęcia grupy tanecznej Przebudzenie.
Moja przygoda z malarstwem zaczęła się od zadziwienia, zachwytu. Otóż, zawsze zachwycałam się pięknem natury, jednak będąc już na emeryturze, świat zaczął wydawać mi się piękniejszy. To wtedy właśnie zaczęłam dostrzegać jak przyroda i wszystko wokół zmienia się w zależności od pory dnia, odkryłam wpływ światła na odbiór rzeczywistości. Kwiaty w ogrodzie, drzewa, trawy późnym popołudniem miały piękniejszą barwę, powietrze wydawało się bardziej przejrzyste, nie mogłam wyjść z zachwytu. To był przełom w moim życiu. Zapragnęłam namalować te ulotne chwile.
Po roku samodzielnych zmagań zapisałam się do pracowni Rysunku i Malarstwa Kamila Dąbrowskiego dla seniorów w Białołęckim Ośrodku Kultury. Obecnie w tej pracowni doskonalę swój warsztat malarski pod okiem również pani Patrycji Tarczyńskiej. Od kilku lat swoje umiejętności rozwijam i doskonalę w pracowni Rysunku i Malarstwa Renaty Szymanowskiej w Bielańskim Ośrodku Kultury. Lubię to miejsce, tę cudną atmosferę w naszej grupie. Najchętniej maluję pejzaże oraz kwiaty, czasami martwą naturę.
Wszystkie moje aktywności dają mi dużo satysfakcji i radości, ale najwięcej wewnętrznych doznań daje mi malarstwo. Maria Łukowska

Scheduled Archiwum Wydarzeń