Warszawskie podróże z Legendą – spektakl w wykonaniu Fundacji „Szafa Kultury” 🗓

10:00, poniedziałek, 16.10.2017

Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane 16 października 2017 r. o godz. 10.00 na  spektakl „Warszawskie podróże z Legendą” (legendy warszawskie z muzyką na żywo)  w wykonaniu Fundacji „Szafa Kultury”.

Warszawskie podróże z legendą” to  interaktywny spektakl o Warszawie dla uczniów szkół podstawowych, w ramach którego chcemy zapoznać młodszych i starszych odbiorców z Warszawą, jej historią i legendami wiążącymi się z różnymi miejscami na jej mapie, najliczniej rozsianymi na terenie Starego Miasta.

W skład projektu wejdzie spektakl teatralny „Warszawskie podróże z legendą”, nawiązujący  do coraz popularniejszego nurtu storytelling’u, opartego na tradycyjnej sztuce opowiadania, którego dodatkowym atutem będzie muzyka wykonywana na żywo na instrumentach folklorystycznych (zarówno piosenki jak i dźwięki towarzyszące, odnoszące się do treści), co stanowić będzie dodatkowy walor edukacyjny.

Projekt, kierowany do uczniów szkół podstawowych  (klasy I-III), oparty jest na mniej i bardziej znanych warszawskich legendach, m. in. o Warsie i Sawie, warszawskiej Syrence, Bazyliszku, szabli króla Zygmunta czy Złotej Kaczce. Trzy Bajarki zabiorą widzów na wędrówkę po Warszawie, jaka już nie istnieje, trasą taką, jaką wybiorą sami widzowie. Dzieci uczestniczące w spektaklu będą mogły wybrać z mapy legend te baśnie, które chcą zobaczyć w ciągu godziny przeznaczonej na spektakl. Interaktywna formuła spektaklu pozwoli widzom na czynny udział w każdej z opowiadanych historii, dzięki czemu odbiorcy będą mogli pełniej wejść w rozgrywającą się akcję, zaprezentować swoje pomysły i wiedzę, jak też zapamiętać lepiej pojawiające się tam miejsca i fakty dotyczące Warszawy.

Scenariusz spektaklu zostanie opracowany w taki sposób, aby za każdym razem któreś legendy z mapy zostały nieopowiedziane, zachęcając widzów do samodzielnych poszukiwań tych historii. Dodatkową motywacją do tego oraz sposobem na usystematyzowanie zdobytej podczas spektaklu wiedzy będzie krótki warsztat pospektaklowy dotyczący Warszawy, miejsc, postaci z nią związanych. Uczestnicy warsztatów dostaną również broszurki z zadaniami i zagadkami dotyczącymi Warszawy i legend z nią związanych.

Całość, tj. spektakl + warsztaty trwać będzie ok. 70 – 75 minut. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dzięki dofinansowaniu projektu przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy.

Scheduled Archiwum Wydarzeń