Taniec hawajski – NOWOŚĆ

Zapraszamy dzieci i dorosłych do nauki tańca hawajskiego. Prowadzimy zapisy !

Terminy zajęć dla dzieci (wi2013festival_kupunaw2ek 6-8 lat): poniedziałek 16.30-17.15
Terminy zajęć dla dorosłych: wtorek 14.00-15.00
Odpłatność 80 zł miesięcznie

Planowany początek zajęć 17 października.

Taniec hawajski jest formą zajęć jeszcze niezwykle rzadką w Polsce, natomiast bardzo wartościową dla wszystkich grup wiekowych – mogą tańczyć dzieci i dorośli, także osoby starsze, kobiety i mężczyźni, niezależnie od postury czy kondycji fizycznej. Forma ruchu jest na tyle płynna i łagodna, że nie ma żadnych ograniczeń ani wiekowych ani sprawnościowych. Dodatkowo taniec ten pomaga nam w rozluźnieniu i uelastycznieniu bioder i kręgosłupa, co jest niezwykle ważne dla osób starszych. Wartość tego tańca leży nie tylko w tym, że jest to forma ruchu i to pięknego ruchu do pięknej, radosnej i słonecznej muzyki, ale ma on również walory edukacyjne. Dawniej nie było na Hawajach języka pisanego i to właśnie w tańcach i pieśniach przekazywano ważne treści kolejnym pokoleniom. Każdy z tańców opowiada jakąś historie, uczy mądrości, dostrzegania piękna wokół nas, szacunku dla przyrody i praw natury.
Tańcząc tańce hawajskie otwieramy się na piękno wokół nas, poprawiamy swoje samopoczucie, stajemy się radośniejsi i bardziej optymistyczni. W czasie zajęć dla dzieci zajmujemy sie również śpiewem i grą na różnych instrumentach towarzyszących tańcowi, jak bębenki, kijki, grzechotki czy muszle.

Nasi nauczyciele pochodzą z Hawajów, prowadzą tam swoją szkołę tańca hula, są osobami cieszącymi się tam wielką renomą. Uczymy sie więc z wiarygodnego źródła i takiego też prawdziwego tańca z wielkim szacunkiem dla tej kultury i czystości przekazu, uczymy tu w Polsce…  Małgorzata Szokalska