„Szukając własnego rytmu” – warsztaty twórcze dla kobiet

SZUKAJĄC WŁASNEGO RYTMU – warsztaty twórcze dla kobiet

Zapraszamy na comiesięczne spotkania w kobiecym gronie z nutką arteterapii w tle.  Celem jest twórcze spędzenie czasu, poznawanie siebie poprzez tworzenie, relaks. Oprócz działań twórczych ważna jest rozmowa na temat tego, co powstało i procesu twórczego. Zamiast drzeć pierze działamy twórczo, zamiast plotkować rozmawiamy o życiu.  Jeśli malujesz – to wspaniale, jeśli nie – to jeszcze lepiej! Tym bardziej poczujesz dziecięcą radość tworzenia, która gubi się w dorosłym życiu. Przypomnimy Ci różne techniki plastyczne. Często uczestniczki mówią: „Dawno tak dobrze się nie bawiłam, ostatni raz w szkole podstawowej”.  Jeśli tylko masz ochotę na działania twórcze, pragniesz się zrelaksować i poczuć głębię kobiecego widzenia świata –  są to warsztaty dla Ciebie.  Motywem przewodnim warsztatów jest temat rytmu przedstawiony symbolicznie jako  szachownica. Tworząc spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie: Jaki jest rytm mojego życia? Na papierze pojawią się zaskakujące rozwiązania, które spróbujemy odczytać.

Instruktorzy:  Iwona Piszczelska i Joanna Adamek
 „Często malujemy „sztaluga w sztalugę” i doskonale znamy swoją twórczość, można powiedzieć, że rozumiemy się obrazem. Ukończyłyśmy studia podyplomowe „Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej” na Akademii Pedagogiki specjalnej w Warszawie. Zdobyte doświadczenia zaowocowały świadomym podejściem do procesu twórczego oraz warsztatami.

Raz w miesiącu w piątek  w  godzinach 18:00-20:00
Terminy:

27.09.2019
25.10.2019
29.11.2019
31.01.2020 
28.02.2020
27.03.2020                                                                                                                                                                                                  24.04.2020                                                                                                                                                                                                29.05.2020

KOSZT:  45 zł wejściówka jednorazowa. W cenie są materiały plastyczne.

ZAPISZ SIĘ

Ilość osób: 10

Ważne!
Prosimy o terminowe wnoszenie opłat
w tytule wpłaty:
imię, nazwisko uczestnika, miesiąc lub okres, za który jest wnoszona opłata oraz rodzaj zajęć – zgodny z oficjalną nazwą obowiązującą w BOK

Wpłaty należy dokonać:

  • przelewem na konto BOK: Bank Pekao S.A. I O. w Warszawie F nr 2,29 1240 1037 1111 0010 0499 5433
  • gotówką lub kartą w Kasie BOK, ul. Goldoniego 1. Kasa czynna w środy, czwartki, piątki w godz. 16.00 – 19.00 oraz we wtorki w godz. 10.00 -13.00

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Uczestnika Zajęć i dostarczenie jej Instruktorowi lub Pracownikowi BOK.

Więcej nawww.trzybarwymalarstwo.pl/warsztaty

Prowadzące: Iwona Piszczelska i Joanna Adamek

 

Więcej informacji na : www.trzybarwymalarstwo.pl/warsztaty
Iwona Piszczelska i Joanna Adamek
: często malujemy „sztaluga w sztalugę” i doskonale znamy swoją twórczość, można powiedzieć, że rozumiemy się obrazem. Studia podyplomowe „Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej” spowodowały głębsze, bardziej świadome spojrzenie na własną twórczość, która okazała się również formą autoterapii i rozwoju. Procesy, jakie w nas zaszły podczas studiów i odzwierciedliły się w naszej twórczości artystycznej stały się inspiracją do zaprojektowania warsztatów arteterapeutycznych.

Refleksje  uczestniczek poprzedniej edycji:

Rytm to dla mnie zupełnie nowy temat, nie zastanawiałam się nad nim wcześniej, ale nie można od niego uciec, bo stanowi nieodłączną część naszego życia, jest czymś tak „pierwotnym”, że przyglądanie się mu może otworzyć drogę do samopoznania, do lepszego zrozumienia własnych emocji, poradzenia sobie z przeżywanymi trudnościami… Spojrzałyście na te szeroko analizowane tematy jakby z meta perspektywy i to stanowi wartość warsztatów, ich wyjątkowość.
Czasem łatwiej coś namalować niż powiedzieć – różnorodność form pozwalała na odzwierciedlenie stanów ducha, była odprężająca, a jednocześnie zmuszała do refleksji. Ja dowiedziałam się o sobie kilku ciekawych i ważnych rzeczy :)

Tworzycie na zajęciach bardzo pozytywną, otwartą, szczerą atmosferę. Myślę, że sprzyja to swobodzie i twórczości przy tworzeniu prac. Zinterpretowane prace nabierają nowego znaczenia i sensu dla samego autora i innych uczestników. Trzymajcie tak dalej. Uściski.

Praca rozjaśniła postrzeganie poszczególnych wartości i ich umieszczenie w czasie. Było bardzo miło.

Kochane Asiu i Iwonko. Jak zawsze miło i twórczo, spędzam czas na Waszych warsztatach. Lubię potwierdzać, że to co myślę osobie, o świecie jest ważne. Praca farbami daje dużo twórczych możliwości. Dziękuję.

Dzisiaj pracowało mi się bardzo dobrze. Chyba pierwszy raz swobodnie na luzie; dałam się prowadzić ręce, wyobraźni i nie zastanawiać się nad efektem końcowym. Organizacja jak zawsze bardzo dobra, dobra wyciszająca atmosfera. Kojąca muzyka, pobudzająca wyobraźnię.

Zajęcia relaksująco – odstresowujące. Pomogły mi dowiedzieć się i odkryć coś na swój temat.

Czuję, że dojrzewam z zajęć na zajęcia- dostrzegam pewien proces, np. daję sobie więcej czasu do namysłu. To dobry czas-wyciszenia, zajrzenia w siebie, posłuchania co mówią inni. Im dalej w las, tym większy niedosyt ;-)

Dziewczyny kochane, dziękuję za kolejny dzień pełen twórczej ekspresji i owocnej refleksji! Bardzo wartościowy czas! Podobała mi się też technika (pastele olejne i suche), ale najciekawsze było chyba odkrycie piękna różnorodności…. Warsztaty żyją własnym życiem, odkrywają się nowe ścieżki i to jest wspaniałe :)

Jeśli masz ochotę dołącz!

Poniżej zdjęcia z edycji 2016/2017