„Survival – sposób na (prze)życie” (24 października) 🗓

18:00, poniedziałek, 03.10.2016

Bielański Ośrodek Kultury, zaprasza na nowy cykl wykładów pt: „Survival – sposób na (prze)życie”. Na kolejnym spotkaniu 24 października (również o godz. 18.00) Łukasz Tulej opowie o zdarzeniach, które miały miejsca w Polsce i zagrożeniach, które mogą być dla nas realne. Na podstawie realnych sytuacji, postaramy się zrozumieć mechanizm znalezienia się w sytuacji, w których sztuka przetrwania może okazać się sztuką użytkową. Jak przetrwać katastrofę, jak poradzić sobie z jej skutkami? Prelekcja na temat zdarzeń, które miały miejsce w Polsce, połączona będzie z pokazem technik survivalowych, oraz wybranych roślin jadalnych i leczniczych.

Cykl „Survival – sposób na (prze)życie” skierowany jest do młodzieży oraz osób dorosłych zainteresowanych survivalem w szerokim tego zagadnienia pojęciu.

Wstęp wolny

Łukasz Tulej, wielki pasjonat natury i sztuki przetrwania. Podczas swoich podróży przemierzył m.in. rowerem pustynie Jordanii i konno góry Mongolii. Jest zwolennikiem nauki przez doświadczenie jako najskuteczniejszego sposobu przyswajania wiedzy. Podróżuje, badając różne strefy klimatyczne w poszukiwaniu odpowiedzi na to, jak zaadaptować się do panujących warunków, nie posiadając przy tym żadnego sprzętu i wyposażenia. Praktyk i ekspert – komentator wydarzeń nt. sztuki przetrwania w warunkach ekstremalnych w programach informacyjnych TVP, Polsat, TVN. Częsty

gość programów radiowych. Instruktor survivalu (PAS), płetwonurek (CMAS), absolwent szkoleń ratownictwa w warunkach ekstremalnych (OFA), członek Warszawskiego Klubu Field Target (WKFT) oraz Stowarzyszenia Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego (PFTA), instruktor sportowy (UE) – samoobrony i sportów walki (PAS).

Scheduled Archiwum Wydarzeń