Spotkanie z podróżnikiem – „Kambodża – śladami khmerskiej cywilizacji” 🗓

18:00, środa, 05.12.2018
Pływające wioski na jeziorze Tonle Sap, Kambodża, fot. Marta Gawrychowska, Podróże od kuchni

Zapraszamy na  Spotkanie z podróżnikiem – „Kambodża – śladami khmerskiej cywilizacji” 5.12 (środa), godz. 18.00

Wstęp wolny.

Spotkanie poprowadzi podróżniczka Marta Gawrychowska

Kambodża to piękny i fascynujący kraj o niezwykle bogatej kulturze oraz ciekawej i trudnej historii. Kraj, który urzeka przepięknymi krajobrazami i wspaniałą, monumentalną architekturą. Kraj pełen przyjaznych, gościnnych ludzi.

„Moja podróż do Kambodży była jednym z podróżniczych marzeń. Przez lata wyobrażałam sobie jak to będzie, gdy już dotrę do kompleksu świątyń Angkoru. Miałam duże oczekiwania i jak się okazało zbyt małe wyobrażenie o tym, co zobaczę na miejscu. Stojąc na górze jednej ze świątyń – Pre Rup i oglądając dzieło wielu rąk ludzkich popłakałam się ze szczęścia. Spełnienie oczekiwań to jedno, ale ich przewyższenie, to już zupełnie co innego. Angkor mnie zachwycił i mam nadzieję, że Państwo podzielą moje emocje.
Muszę jednak szczerze przyznać, że świątynie Angkoru to zupełnie inny świat niż sama Kambodża. W prezentacji pokażę dwa światy tego państwa. Ten turystyczny, pełny przepychu i ten biedny, pełny walki o byt.
Zapraszam wszystkich, którzy chcą zobaczyć Kambodżę ze wszystkimi jej plusami i minusami. Kambodżę autentyczną, bardzo ciekawą i jednocześnie pełną kontrastów. Opowieści towarzyszyć będą zdjęcia z podróży”. Marta Gawrychowska

Scheduled Archiwum Wydarzeń