Spektakl “Warszawskie podróże z Legendą” – Fundacja “Szafa Kultury” 🗓

10:00, poniedziałek, 16.10.2017

16 października, o godz. 10.00 w Bielańskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z bajarkami warszawskimi, które w ciekawy sposób opowiadały i wyśpiewywały historie związane z Warszawą. Naszą widownią byli uczniowie klas II ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie i klas III Szkoły Podstawowej nr 209.

Spektakl “Warszawskie podróże z Legendą”   przedstawiła bezpłatnie Fundacja “Szafa Kultury”  dzięki dofinansowaniu projektu przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

Projekt oparty był  na mniej i bardziej znanych warszawskich legendach, m. in. o Warsie i Sawie, warszawskiej Syrence, Bazyliszku, szabli króla Zygmunta czy Złotej Kaczce. Trzy Bajarki zabrały widzów na wędrówkę po Warszawie, jaka już nie istnieje, trasą taką, jaką wybierali sami uczniowie. Dzieci uczestniczące w spektaklu mogły wybrać z mapy legend te baśnie, które chciały zobaczyć w ciągu dzisiejszego spotkania. Interaktywna formuła spektaklu pozwoliła widzom na czynny udział w każdej z opowiadanych historii, dzięki czemu odbiorcy  mogli pełniej wejść w rozgrywającą się akcję, zaprezentować swoje pomysły i wiedzę, jak też zapamiętać lepiej pojawiające się tam miejsca i fakty dotyczące Warszawy. Spektakl został opracowany w taki sposób, aby za każdym razem któreś legendy z mapy zostały nieopowiedziane, zachęcając widzów do samodzielnych poszukiwań tych historii. Dodatkową atrakcją spotkania było ubogacenie opowiadań grą na ciekawych instrumentach.

Aktorzy wchodzili w interakcje z widzami, uczniowie chętnie angażowali się we wspólną wędrówkę po Warszawie szlakiem legend i opowiadań.

Scheduled Archiwum Wydarzeń