Spektakl teatralny „Ożenek” wg Mikołaja Gogola (1 grudnia) 🗓

18:00, czwartek, 01.12.2016

ozenek_grafikaBRAK WEJŚCIÓWEK
Zapraszamy 1 grudnia  godz.18.00 spektakl teatralny „Ożenek” wg Mikołaja Gogola w wykonaniu Grupy Teatralnej TR. „Ożenek” Mikołaja Gogola to utwór najchętniej i najczęściej grany w repertuarze teatralnym. Nie schodzi z afiszy od 1842 r., kiedy odbyła się premiera w Petersburgu. Była to bulwersująca sztuka dla ówczesnej elity rosyjskiej. Może o tym świadczyć zachowanie cara Mikołaja I, który w geście protestu opuścił salę po obejrzeniu kilku scen.

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 28 listopada w sekretariacie BOK w godz. 9-17

„Ożenek” to historia trudnego wyboru, tak zwanej panny młodej na wydaniu, z pytaniem – któremu z czterech kandydatów oddać serce z posagiem? I tak zwanego starego kawalera, z problemem – czy warto zrezygnować ze świętego spokoju dla małżeńskiego pożycia? Gogol to wnikliwy obserwator ludzkich postaw i zachowań. Jako jeden z pierwszych dostrzegł i wyraził w swoich dramatach absurd ludzkiej egzystencji.

Reżyseria: Andrzej Baranowski, Ewa Rejer
Scenografia i kostiumy: Ewa Rogińska
Udźwiękowienie i oświetlenie: Karol Mitan
Obsada: Małgorzata Antoniewicz, Anna Kamińska, Paulina Linfert, Ewa Rejer, Magdalena Sobkowiak, Andrzej Baranowski, Łukasz Haśkie, Zbigniew Kozioł,                Włodzimierz Potomiec, Grzegorz Rejer

Scheduled Archiwum Wydarzeń