Recital Olgi Bończyk pt. „PIĄTA RANO” (6 maja)

Recital Olgi Bończyk pt. „PIĄTA RANO”, 6 maja (wtorek), godz.19.00

Bilety: 20 zł. Przedsprzedaż od 28 kwietnia.

„Piąta rano” to niezwykle osobisty, energetyzujący melanż swingu, jazzu, bosanovy, samby, a nawet gorących latynoskich rytmów, autorstwa Roberta Jansona, Iwony Kisiel, Witolda Cisło, Krzysztofa Herdzina z tekstami samej Magdy Czapińskiej Jacka Bończyka, a także po raz pierwszy – Olgi Bończyk.
Olga Bończyk: „To projekt niezwykły i wyjątkowy, jakiego od dawna brakowało w naszym kraju. To swoistego rodzaju manifest zachwytu nad życiem, z całą jego nieprzewidywalnością. To również opowieść o tym jak, bez względu na wiek, możemy je pisać od nowa”.
Producentem muzycznym „Piątej rano” został Krzysztof Herdzin. Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy. W jego Portfolio artystycznym znajduje się blisko 140 płyt oraz ponad 1500 partytur dla orkiestr symfonicznych, kameralnych, big bandów i zespołów jazzowych.
Współpracował ze wszystkimi liczącymi się gwiazdami ze świata piosenki i jazzu. Koncertował m.in. w Europie, Kanadzie i USA. Współpracował jako pianista i aranżer przy Festiwalach Piosenki w Opolu i Sopocie. Był szefem muzycznym programów TV m.in.: III Edycji programu „Idol” oraz „Jak Oni Śpiewają”.
Obecnie uznawany za najwybitniejszego artystę ostatniej dekady. Jego osobiste zaangażowanie w „Piątą rano” zaowocowało napisaniem na tę płytę kilku niezwykłych kompozycji. Utwór z „Piątej rano”, zatytułowany „Nie zatrzymuj się” (sł. Olga Bończyk, muz. Witold Cisło) brał udział w ubiegłorocznym konkursie SuperPremiery 50. KFPP w Opolu.

„ Zabiorę Cię do miejsca w którym płoną
Czułe słowa, które nie zatoną
Zaczaruję los by nigdy nie pogubił nas.”
Olga Bończyk („Klucz do życia”)

TWÓRCY I MUZYCY

„Piąta rano” to pokaz światowego, bezkompromisowego, brzmienia, którego nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie zaangażowanie wybitnych polskich artystów:
Kompozytorzy:
Robert Janson, Iwona Kisiel, Witold Cisło, Krzysztof Herdzin, Olga Bończyk
Autorzy tekstów:
Magda Czapińska, Olga Bończyk, Jacek Bończyk
Muzycy:
Krzysztof Herdzin – fortepian, akordeon, saksofon, flet,
percussion aranżacje
Robert Kubiszyn – gitara basowa, kontrabas
Marek Napiórkowski – gitary
Cezary Konrad – perkusja

OLGA BOŃCZYK

Aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale wokalno-aktorskim. Śpiewała w Spirituals Singers Band oraz z jazzową grupą Salted Peanuts. Szerszej publiczności znana jest z serialu „Na dobre i na złe”. Artystka występuje również w wielu spektaklach wystawianych na deskach
warszawskich teatrów („Się kochamy!”, „Trójka do potęgi”, „Jest ktoś kto kocha”, „Ptaszek”, „Za rok o tej samej porze”, „Zdobyć Utrzymać Porzucić”, „Pomału, a jeszcze raz”). Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych
koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy. Swój niezwykły talent wokalny zaprezentowała w programie „Jak oni śpiewają”; niezaprzeczalnie udowodniła, że nie każdy aktor jedynie „gra, że śpiewa”. Od kilku lat Olga Bończyk jest ambasadorką programu „Dźwięki Marzeń” realizowanego przez Fundację Orange. Jego celem jest rehabilitacja i leczenie dzieci, urodzonych z wadą słuchu, dając im
szansę na normalne życie w świecie dźwięków. Ostatnią dumą artystki jest płyta z piosenkami Kaliny Jędrusik, pt. „Listy z daleka” nagrana z Polską Orkiestrą Radiową (listopad 2011) oraz świąteczna piosenka, pt. „Swingująca zima” (grudzień
2012).