Recital gitarowy pt. “Bułat Okudżawa – kolekcjoner wspomnień” w wykonaniu Romana Ziemlańskiego (19 marca)

Zapraszamy na recital gitarowy pt. „Bułat Okudżawa – kolekcjoner wspomnień” w wykonaniu Romana Ziemlańskiego 19 marca (środa) o godz. 18.00

Bilety: 15 zł.
Przedsprzedaż od 12 marca

Roman Ziemlański – wirtuoz gitary, balladzista, kompozytor, aranżer. Mistrz akompaniamentu, twórca własnego rozpoznawalnego stylu opartego na klasyce  gitarowej i flamenco.   Jeden z „Wielkiej Trójki” znakomitych polskich gitarzystów (Henryk Alber, Janusz Strobel, Roman Ziemlański), którzy bogatą działalnością koncertową sprawili, że gitara klasyczna znalazła swoje zasłużone miejsce na rodzimej scenie teatralnej i estradowej.

 

Współpracował z największymi artystami polskiej sceny teatralnej i estradowej: Sławą Przybylską, Anną German, Marią Fołtyn, Niną Andrycz, Anną Chodakowską, Haliną Frąckowiak, Wojciechem Siemionem, Tadeuszem Łomnickim, Jonaszem Koftą, Barbarą Dziekan, Danutą Nagórną, Marią Pomianowską, Waldemarem Koconiem, Bogdanem Wrocławskim i in… Roman Ziemlański jest twórcą m.in. muzyki do słynnej już dzisiaj „Mszy Wędrującego” według Edwarda Stachury, wykonywanej przez Annę Chodakowską – ostatnio w warszawskim Teatrze Kamienica.   Jest też autorem muzyki do „Misterium o Bogu Ukrytym” według Karola Wojtyły – Jana Pawła II, jak również muzyki teatralnej.

Roman Ziemlański to Artysta o wyjątkowo dużym dorobku fonograficznym. Oprócz nagrań klasycznych, opracowuje i nagrywa wielkie przeboje muzyki lekkiej. Znana firma fonograficzna MTJ doceniła kunszt aranżacyjny i wykonawczy Romana Ziemlańskiego wydając wspaniały dwupłytowy album „Melodie wiecznie młode”.
Artysta współpracował z Teatrem „Stara Prochownia”, kabaretem „Pod Egidą”, Teatrem „Na Targówku” oraz z „Teatrem Studio”.  
Przez kilka lat był aranżerem i felietonistą w znanym piśmie gitarowym „Świat Gitary”. Artysta był również pomysłodawcą  i kierownikiem artystycznym pierwszego w historii Warszawy salonu gitarowego „Gitara i jej przyjaciele”. Od kilku lat jest konsultantem firmy „Iterklang” w zakresie gitar klasycznych. Od lat współpracuje z wydawnictwem „ABSONIC”, którego nakładem ukazały się: „Repertuar początkującego gitarzysty” cz. 1, 2, 3, 4, „Biesiada dla każdego” cz. 1 i 2, „Kolędy dla każdego”, jak również trzecie wydanie znakomitego bestsellerowego podręcznika „Gitara z nauczycielem i bez”.
Roman Ziemlański jest laureatem licznych nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych.

Poza działalnością muzyczną pasją artysty jest lutnictwo gitarowe (skonstruował mandologitarę, mandolinogitarę i wiele instrumentów gitaropodobnych).

Roman Ziemlański koncertuje na instrumentach osobiście przez siebie przebudowanych akustycznie.