Projekt “TworzyMy Musical!”

Projekt „TworzyMy Musical” w pełni należy do amatorów (twórców) sztuki scenicznej, pracujących cały rok nad musicalem o tytule: #ŻycieNaASAPie, którego premiera odbędzie się 26 maja 2019 r. w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie.
 
BOK ufa młodym i zdolnym ludziom, którzy mają głowę pełną marzeń i pomysłów. Chcących spełniać się na scenie, pracować nad wspólną grupy Ideą – jako TWÓRCY.
 
Musical powstaje w ramach Projektu edukacyjno-kulturalnego pt. “TworzyMy Musical” i organizowany jest w Bielańskim Ośrodku Kultury.
 
Uczestnicy Projektu:
 
Aleksandra Wlazło
Patryk Urban
Maria Kwaśniewska
Zosia Dzwolak
Marzena Sosnowska
Karolina Kierońska
Adrian Rozmarynowski
Monika Kucharska
Joanna Markiwicz
Marta Zielińska
Olga Nieszporska
Kamil Szpakowski
Jagna Kaiser
Joanna Andrejczuk
Katarzyna Piotrowska
Radosław Tułpatowicz
Patrycja Radziszewska
Łukasz Ciecierski
Adrianna Mielczarek
Aleksandra Koperska
Dawid Jaworski
Michał Pieńkosz
Ida Baczyńska
Alicja Kenny
 
Podczas spotkań grupy musicalowej, młodzi mają wsparcie profesjonalnych instruktorów, ale są oni bardziej obserwatorami, doradcami w pracy twórczej młodych. Nie narzucają gotowych rozwiązań, nie mieli dla Nich scenariusza. Młodzi dokonują wyboru pomysłów, sposobu ich realizacji, podzielili się obowiązkami, napisali teksty piosenek wraz z całym scenariuszem, komponują…
 
Pomoc merytoryczna:
 
Agnieszka Drumińska (reżyseria, aktorstwo)
 
Aktorka, tancerka, wokalistka. Na deskach teatru zadebiutowała 12 lat temu rolą Baby w “Proroku Ilji” w reż. M. Grabowskiego. Do ważniejszych osiągnięć zalicza nagrodę publiczności za spektakl “Ławeczka” (Wiera) na Festiwalu Szkół Teatralnych 99 oraz wyróżnienie za tę samą rolę w ramach Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu 99. Grała m.in. w musicalach “Chicago”, “Stepping out”, “Kandyd”, “Songi Brechta”. W trakcie studiów prowadziła z Łukaszem Nowickim autorski program na żywo pt: „Muzyka Nocą” na antenie RMF FM. Agnieszka jest aktorką teatralną (aktualnie współpracuje z Teatrem na Woli) lecz także serialową ( M jak Miłość, Tak miało być; Pensjonat pod Różą; Dom; Przeprowadzki i inne).
 
Maryla Gralczyk (emisja głosu, praca z solistami, śpiew musicalowy)
 
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim. Pedagog śpiewu solowego w szkołach muzycznych, sopranistka z bogatym dorobkiem koncertowym (muzyka barokowa, oratoryjno-kantatowa, operowa, operetkowa, pieśniarska i musicalowa), laureatka konkursu wokalnego im. Jana Kiepury, twórczyni i instruktor Akademii Musicalowej Egurrola Dance Studio.
 
Marcin Furga (choreografia, scenografia)
 
Tancerz, aktor, choreograf teatralny, instruktor tańca. Przygodę z tańcem rozpoczął od tańca towarzyskiego. Następnie jako członek grupy B-way działającej przy Teatrze Muzycznym w Lublinie poznawał kolejne techniki: jazz, modern, funky. W międzyczasie rozwijał się również w innych stylach szukając swojego ulubionego. Należał m.in. do formacji salsy kubańskiej. Brał udział nie tylko w licznych szkoleniach oraz zgrupowaniach tanecznych, ale zdobył przede wszystkim doświadczenie sceniczne. Należał do grupy TV Project w Egurrola Dance Studio. Jako choreograf i tancerz pracuje przy produkcjach spektakli muzycznych, musicali i spektakli teatru tańca. Tańczy w teledyskach i różnego rodzaju produkcjach telewizyjnych jak „Taniec z Gwiazdami”, „Jaka to melodia” czy „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole”. Współpracuje jako choreograf i tancerz z Teatrem Muzycznym TINTILO, wystawiającego swoje spektakle na deskach Teatru Rampa w Warszawie.
 
Partnerzy:
 
Fundacja B’cause Dance Company Bartka Woszczyńskiego
http://www.bartekwoszczynski.com/
https://www.facebook.com/bcausedancecompany/
 
Organizacja WINY “Who If Not You!?”
http://www.whoifnotyou.pl/
https://www.facebook.com/WhoIfNotYou/
 
Dom Kultury Dorożkarnia
http://www.dorozkarnia.pl/
 
Najlepszy sklep z asortymentem do tańca – All For Dance.
http://www.allfordance.pl/
 
Patronat honorowy:
Teatr Komedia
https://teatrkomedia.pl/
Instruktorzy w projekcie mają za zadanie wznieść uczestników na wyżyny swoich scenicznych możliwości. CZY TO SIĘ IM UDA? Przekonamy się już w maju!
 
IMPREZA ZA ZAPROSZENIAMI
 
Informacja o kolejnych spektaklach już niebawem!
 
Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo na:
https://www.instagram.com/tworzymy_musical/
https://www.facebook.com/TworzyMy-Musical-303583550279071/
 
Koordynatorki Projektu:
Beata Grendzińska: grendzinska.bok@gmail.com
Katarzyna Korc-Pilitowska: pilitowska.bok@gmail.com

 

 

Koordynacja projektu:
Beata Grendzińska: grendzinska.bok@gmail.com
Katarzyna Korc-Pilitowska: pilitowska.bok@gmail.com