Projekt “TworzyMy Musical!”

Projekt „TworzyMy Musical” w pełni należy do amatorów (twórców) sztuki scenicznej, pracujących cały rok nad musicalem o tytule: #ŻycieNaASAPie.
BOK ufa młodym i zdolnym ludziom, którzy mają głowę pełną marzeń i pomysłów. Chcących spełniać się na scenie, pracować nad wspólną grupy Ideą – jako TWÓRCY.
 
Musical powstaje w ramach Projektu edukacyjno-kulturalnego pt. “TworzyMy Musical” i organizowany jest w Bielańskim Ośrodku Kultury.

O Musicalu:

 „W dzisiejszym świecie wszystko pędzi. Nawet czas jakoś szybciej upływa. Ludzie próbują go gonić, wiecznie w pośpiechu, przygniatani stresem i podążaniem za coraz to nowymi celami… Jednak czy to przynosi szczęście? Bohater Życia na ASAP-ie zmierzy się z podróżą, przez nieznane mu historie otaczających go ludzi, w poszukiwaniu tego co tak naprawdę ważne”.  Aleksandra Wlazło

 
Uczestnicy Projektu/Twórcy Musicalu
 
Aleksandra Wlazło
Patryk Urban
Maria Kwaśniewska
Zosia Dzwolak
Antoni Dzwolak
Marzena Sosnowska
Karolina Kierońska
Adrian Rozmarynowski
Monika Kucharska
Joanna Markiewicz
Marta Zielińska
Olga Nieszporska
Kamil Szpakowski
Joanna Andrejczuk
Katarzyna Piotrowska
Radosław Tułpatowicz
Patrycja Radziszewska
Współpracowali z nami:
Łukasz Ciecierski
Adrianna Mielczarek
Aleksandra Koperska
Dawid Jaworski
Michał Pieńkosz
Ida Baczyńska
Alicja Kenny
Jagna Kaiser
Ania Sadowska
Podczas spotkań grupy musicalowej, młodzi mają wsparcie profesjonalnych instruktorów, ale są oni bardziej obserwatorami, doradcami w pracy twórczej młodych. Nie narzucają gotowych rozwiązań, nie mieli dla Nich scenariusza. Młodzi dokonują wyboru pomysłów, sposobu ich realizacji, podzielili się obowiązkami, napisali teksty piosenek wraz z całym scenariuszem, komponują…
 
Pomoc merytoryczna:
 
Agnieszka Drumińska
 
Aktorka, tancerka, wokalistka. Na deskach teatru zadebiutowała 12 lat temu rolą Baby w “Proroku Ilji” w reż. M. Grabowskiego. Do ważniejszych osiągnięć zalicza nagrodę publiczności za spektakl “Ławeczka” (Wiera) na Festiwalu Szkół Teatralnych 99 oraz wyróżnienie za tę samą rolę w ramach Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu 99. Grała m.in. w musicalach “Chicago”, “Stepping out”, “Kandyd”, “Songi Brechta”. W trakcie studiów prowadziła z Łukaszem Nowickim autorski program na żywo pt: „Muzyka Nocą” na antenie RMF FM. Agnieszka jest aktorką teatralną (aktualnie współpracuje z Teatrem na Woli) lecz także serialową ( M jak Miłość, Tak miało być; Pensjonat pod Różą; Dom; Przeprowadzki i inne).
 
Maryla Gralczyk
 
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim. Pedagog śpiewu solowego w szkołach muzycznych, sopranistka z bogatym dorobkiem koncertowym (muzyka barokowa, oratoryjno-kantatowa, operowa, operetkowa, pieśniarska i musicalowa), laureatka konkursu wokalnego im. Jana Kiepury, twórczyni i instruktor Akademii Musicalowej Egurrola Dance Studio.
 
Marcin Furga
 
Tancerz, aktor, choreograf teatralny, instruktor tańca. Przygodę z tańcem rozpoczął od tańca towarzyskiego. Następnie jako członek grupy B-way działającej przy Teatrze Muzycznym w Lublinie poznawał kolejne techniki: jazz, modern, funky. W międzyczasie rozwijał się również w innych stylach szukając swojego ulubionego. Należał m.in. do formacji salsy kubańskiej. Brał udział nie tylko w licznych szkoleniach oraz zgrupowaniach tanecznych, ale zdobył przede wszystkim doświadczenie sceniczne. Należał do grupy TV Project w Egurrola Dance Studio. Jako choreograf i tancerz pracuje przy produkcjach spektakli muzycznych, musicali i spektakli teatru tańca. Tańczy w teledyskach i różnego rodzaju produkcjach telewizyjnych jak „Taniec z Gwiazdami”, „Jaka to melodia” czy „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole”. Współpracuje jako choreograf i tancerz z Teatrem Muzycznym TINTILO, wystawiającego swoje spektakle na deskach Teatru Rampa w Warszawie.
Jan Walewski
Realizator dźwięku, multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyki. Student Warszawskiej Szkoły Filmowej. Z muzyką związany jest od dziecka – zaczynał w Orkiestrze OSP Nadarzyn, która koncertowała po świecie zdobywając liczne nagrody. Obecnie jest realizatorem nagrań w warszawskim
Pug Music Studio, a w wolnym czasie udziela się instrumentalnie w licznych projektach muzycznych.
Aranżacja muzyczna:  Aneta, Andrzej, Helena, Hania Weredowie

Niemalże na końcu świata, gdzie moczary, gdzie Mazury,

Weredowie rozśpiewani: Mama, Tata i trzy Córy

Przędą nutki, tkają dźwięki, aranżują… Nie dla sławy,

Lecz z miłości do muzyki, do Srokowa i … Warszawy!

Realizatorzy dźwięku, światła, nagrań audio/video:

Wojciech Wielechowski oraz Piotr Litwiniec
 
Partnerzy:
 
Fundacja B’cause Dance Company Bartka Woszczyńskiego
http://www.bartekwoszczynski.com/
https://www.facebook.com/bcausedancecompany/
 
Organizacja WINY “Who If Not You!?”
http://www.whoifnotyou.pl/
https://www.facebook.com/WhoIfNotYou/
 
Dom Kultury Dorożkarnia
http://www.dorozkarnia.pl/
 
Najlepszy sklep z asortymentem do tańca – All For Dance.
http://www.allfordance.pl/
 
Patronat honorowy:
Teatr Komedia
https://teatrkomedia.pl/
Instruktorzy w projekcie mają za zadanie wznieść uczestników na wyżyny swoich scenicznych możliwości. CZY TO SIĘ IM UDA? Przekonamy się już w czerwcu!
 
3.06.2019, godz. 18.00 Teatr Komedia w Warszawie
 
8.06.2019, godz. 17.00 Dom Kultury Dorożkarnia
 
Zaproszenia do odbioru od 20.05 w Bielańskim Ośrodku Kultury, Goldoniego 1
 
Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo na:
https://www.instagram.com/tworzymy_musical/
https://www.facebook.com/TworzyMy-Musical-303583550279071/
 
Koordynatorki Projektu:
Beata Grendzińska: b.gendzinska@bok-bielany.eu
Katarzyna Korc-Pilitowska: k.pilitowska@bok-bielany.eu