Projekt “TworzyMy Musical!”

Projekt należący do twórców sztuki scenicznej, pracujących nad wspólnym projektem muzyczno-teatralnym, którego premiera przewidziana jest na maj 2019 r. w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie.

Nastał czas, czas słuchania młodych i zdolnych ludzi. Młodych duchem lub ciałem, którzy mają głowę pełną marzeń i pomysłów. Chcących spełniać się na scenie, pracować nad wspólną grupy Ideą – jako TWÓRCY. Wierzymy, że każdy z Nich ma szufladę, do której chowa swoje pomysły na scenę. Szufladę w pojęciu dosłownym oraz metaforycznym. To jest moment, w którym znaleźli do niej klucz…

Cel:
Stworzenie wspólnego spektaklu, zintegrowanie uczestników projektu, pobudzenie do kreatywności młodych ludzi, umożliwienie zagrania we własnym projekcie, przełamywanie własnych słabości, rozwijanie talentów, poczucie solidarności i jedności w grupie, dowartościowanie każdego młodego młodego człowieka poprzez ważne dla całości przedsięwzięcia zadanie, poczucie spełnienia, umożliwienie młodzieży wypowiedzenia się w ważnych dla nich sprawach.

Od września 2018, Zespół pracuje z Instruktorami w formie warsztatowej, biorąc udział w zajęciach wokalnych, tanecznych, muzycznych oraz z pisania scenariusza.

Instruktorzy w projekcie mają za zadanie wznieść uczestników na wyżyny swoich artystycznych możliwości.

Instruktorzy:

Agnieszka Drumińska (reżyseria, aktorstwo)
Aktorka, tancerka, wokalistka. Na deskach teatru zadebiutowała 12 lat temu rolą Baby w “Proroku Ilji” w reż. M. Grabowskiego. Do ważniejszych osiągnięć zalicza nagrodę publiczności za spektakl “Ławeczka” (Wiera) na Festiwalu Szkół Teatralnych 99 oraz wyróżnienie za tę samą rolę w ramach Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu 99. Grała m.in. w musicalach “Chicago”, “Stepping out”, “Kandyd”, “Songi Brechta”. W trakcie studiów prowadziła z Łukaszem Nowickim autorski program na żywo pt: „Muzyka Nocą” na antenie RMF FM. Agnieszka jest aktorką teatralną (aktualnie współpracuje z Teatrem na Woli) lecz także serialową ( M jak Miłość, Tak miało być; Pensjonat pod Różą; Dom; Przeprowadzki i inne).

Maryla Gralczyk (emisja głosu, praca z solistami, śpiew musicalowy)
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim. Pedagog śpiewu solowego w szkołach muzycznych, sopranistka z bogatym dorobkiem koncertowym (muzyka barokowa, oratoryjno-kantatowa, operowa, operetkowa, pieśniarska i musicalowa), laureatka konkursu wokalnego im. Jana Kiepury, twórczyni i instruktor Akademii Musicalowej Egurrola Dance Studio.

Marcin Furga (choreografia, scenografia)
Tancerz, aktor, choreograf teatralny, instruktor tańca. Przygodę z tańcem rozpoczął od tańca towarzyskiego. Następnie jako członek grupy B-way działającej przy Teatrze Muzycznym w Lublinie poznawał kolejne techniki: jazz, modern, funky. W międzyczasie rozwijał się również w innych stylach szukając swojego ulubionego. Należał m.in. do formacji salsy kubańskiej. Brał udział nie tylko w licznych szkoleniach oraz zgrupowaniach tanecznych, ale zdobył przede wszystkim doświadczenie sceniczne. Należał do grupy TV Project w Egurrola Dance Studio. Jako choreograf i tancerz pracuje przy produkcjach spektakli muzycznych, musicali i spektakli teatru tańca. Tańczy w teledyskach i różnego rodzaju produkcjach telewizyjnych jak „Taniec z Gwiazdami”, „Jaka to melodia” czy „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole”. Współpracuje jako choreograf i tancerz z Teatrem Muzycznym TINTILO, wystawiającego swoje spektakle na deskach Teatru Rampa w Warszawie.

Konrad Tanewski (oprawa muzyczna, aranżer)
Czynny muzyk instrumentalista, aktualnie perkusista Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, muzyk sesyjny – pianista,perkusista, kompozytor i aranżer. Współpracował muzycznie z osobami i grupami muzycznymi m. in. jak: Zbigniew Wodecki, Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, L.U.C Rebel and Babel, Ewelina Babiarz, Zespół Pieśni i Tańca “Warszawianka”, Mateusz Dziubek Orkiestra.
Studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka F. Chopina w Warszawie na wydziale instrumentalnym.
Muzyk i aranżer w Orkiestrze Reprezentacyjnej SGGW w Warszawie.
Swoją drogę kompozytora oraz dyrygenta cały czas kształci pod okiem znanych współczesnych dyrygentów i kompozytorów.
Pisze muzykę do reklam, muzykę filmową, musicalową, symfoniczną oraz dla zespołów rozrywkowych.

Koordynacja projektu:
Beata Grendzińska: grendzinska.bok@gmail.com
Katarzyna Korc-Pilitowska: pilitowska.bok@gmail.com