PREMIERA spektaklu „Śluby panieńskie. Musical pasmanteryjny” (20 września)

Serdecznie zapraszamy 20 września (sobota), godz.19.00 na PREMIERĘ spektaklu „Śluby panieńskie. Musical pasmanteryjny” wg A. Fredry w wykonaniu Teatru „Itakzagramy”.

BRAK WEJŚCIÓWEK !!!

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 15 września w sekretariacie BOK w godz. 9.00-17.00

O! gdzie miłość stawia siatki
Nie figlujcie drogie dziatki
Bo z miłością żartów nie ma
Jak was złapie, to zatrzyma…
 
Klara i Aniela zawierają przymierze przeciwko mężczyznom i ślubują „nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną”. Ich przysięgę postanawia zniszczyć lekkoduch Gustaw, mający zgodnie z planem swego stryja ożenić się z Anielą. Wymyśla więc intrygę, dzięki której chce nie tylko utrzeć nosa złośnicy Klarze, ale i pomóc Albinowi, zakochanemu w niej na umór,  zdobyć w końcu jej serce. Splatana przez Gucia sieć zależności zaczyna coraz bardziej zaciskać się wokół bohaterów dramatu, aż w końcu nic już nie może zatrzymać rozpętanego żywiołu uczuć i emocji…

„Śluby panieńskie. Musical pasmanteryjny Teatru Itakzagramy i Fundacji „Szafa Kultury” to niezwykła adaptacja znanej komedii Aleksandra hr. Fredry, zarazem współczesna, jak i trzymająca się ściśle pierwowzoru literackiego. Reżyser Magdalena Gnatowska wydobyła z niego najważniejsze punkty intrygi oraz zawarte w tekście emocje,  które zostały przełożone na język muzyki przez kompozytora Bartka Cabonia. Efektem ich współpracy jest spektakl kipiący od humoru i  żywych uczuć, muzyki, piosenek i tańca, spektakl przeznaczony dla wszystkich, którzy kiedykolwiek kochali, albo chcieliby kochać, bez względu na wiek.
Tego musicalu pasmanteryjnego nie da

się porównać z niczym, co na temat „Ślubów panieńskich” Fredry zrobiono do tej pory, nie da się też tego należycie opisać – to po prostu TRZEBA ZOBACZYĆ!

Twórcy:
Scenariusz, reżyseria i myśl scenograficzna: Magdalena Gnatowska
Muzyka: Bartek Caboń
Choreografia: Anna Ochman

Występują:
Klara: Katarzyna Gruszewska
Aniela: Joanna Mazewska
Gustaw: Patryk Pawlak
Albin: Konrad Szymański
oraz Muzycy: Patrycja Baczewska i Kamil Smukowski

Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.