Podróżniczek w Iranie czyli lot na perskim dywanie – Akademia Odkrywcy im, T. Halika 🗓

12:30, niedziela, 14.10.2018

Zapraszamy małych i dużych podróżników na spotkanie z cyklu Podróżniczek. Dla dzieci od 4 lat. Tym razem odbędziemy fascynującą podróż  wraz z Akademią Odkrywcy im, T. Halika – do Iranu na lot na perskim dywanie.
14 października(niedziela) godz.12.30.
Prowadzenie Agnieszka Stryczek

Bilet 10 zł (dziecko), 10 zł (opiekun), przedsprzedaż w kasie BOK i na eventim.pl

Będzie opowieść i pokaz multimedialny prezentujący dzieciom ciekawostki kulturowe, obyczajowe, obowiązujące normy społeczne i religijne, jakimi rządzi się ten dalekowschodni kraj.  Będzie można przymierzyć irańskie ubrania od ortodoksyjnych – zakrywających całą sylwetkę czarnych kobiecych płaszczy – czadorów – poprzez hidżaby i kolorowe chusty, jakie noszą irańskie kobiety, po tradycyjne białe tuniki – galabije – noszone przez mężczyzn. Dzieci zobaczą jak wygląda wnętrze irańskiego domu, jakie zasady panują w miejscu kultu muzułmańskiego czyli w meczecie, jak wygląda irańska ulica, sklep czy restauracja. Podczas warsztatów mali podróżnicy nauczą się pić  herbatę z zachowaniem zasady trzymania kostki cukru w ustach.
Będą skoki przez symboliczny ogień za pomyślność swoich planów i na dobrą wróżbę. Warsztaty zakończy wspólne wykonanie mozaikowej kolorowanki – dywaniku.

 

Scheduled Archiwum Wydarzeń