„Podróżniczek” – Akademia Odkrywcy im. Tonego Halika, „Wyprawa na koniec Świata” (12 lutego) 🗓

12:30, niedziela, 12.02.2017

plakat-podrozniczek02-18Zapraszamy dzieci na imprezę z cyklu „Podróżniczek” – Akademia Odkrywcy im. Tonego Halika, „Wyprawa na koniec Świata”  – spotkanie z Davidem Kaszlikowskim 12 lutego o godz. 12.30

„Wyprawa na koniec Świata” – Jak zorganizować wyprawę na koniec świata? Jak zostać podróżnikiem i czy dziś są jeszcze prawdziwi odkrywcy? Jak dotrzeć w dziewicze góry, których nikt jeszcze nie zdobył? Jak przeżyć dwa tygodnie wisząc na kilometrowej skalnej ścianie? Jak wejść do afrykańskiego grobowca po 1000 latach? Jak zdobyć potężny morski klif prosto z wywrotnego kajaka?

David Kaszlikowski – wspinacz i fotograf –zabiera widzów na kilka dalekich wypraw w góry. Od lodowatej Alaski po gorącą Afrykę…Z pokładu statku płynącego po tropikalnym morzu przesiądziemy się prosto do rozklekotanej awionetki…Będzie to opowieść (i rozmowa) o tym, dlaczego warto odkrywać świat i patrzeć na niego z niecodziennej perspektywy. W trakcie spotkania młodzi widzowie obejrzą najciekawsze sprzęty do wspinaczki górskiej; poznają ich nazwy i zastosowanie; a na koniec wszyscy razem – nie wychodząc z sali – zdobędą wielką górę.

Bilety: 10 zł., przedsprzedaż od 6 lutego.

 

Scheduled Archiwum Wydarzeń