Wystawa „Plener nad biebrzańskim rozlewiskiem – Goniądz 2015” (czynna do 21 lutego)

Zapraszamy na obejrzenia wystawy prac malarskich powstałych na plenerze w 2015 roku „Plener nad biebrzańskim rozlewiskiem – Goniądz 2015”. Uczestnikami wyjazdu byli głównie uczestnicy zajęć „Rysunku i malarstwa” z Bielańskiego Ośrodka Kultury oraz osoby blisko związane z Ośrodkiem.

Wystawa czynna od 5 do 21 lutego.
Wstęp wolny

Pani Alicja Król, uczestniczka pleneru tak wspomina wyjazd: „Spojrzenie na jeden z najpiękniejszych widoków Biebrzańskiego Parku Narodowego okiem malarza, zaowocowało różnorodną tematyką naszych prac. Zwiedzanie Twierdzy w Osowcu odkryło przed nami zdumiewającą harmonię ceglanych i betonowych fortyfikacji z przyrodą.
Różnorodność gatunków ptaków pływających, brodzących i unoszących się nad rozlewiskiem Biebrzy była inspiracją dla wielu uczestników pleneru. Sama Biebrza, tak inna o każdej porze dnia, kusiła nas do spacerów i wyciągania szkicowników i aparatów fotograficznych. Miasteczko zaskakiwało nas architekturą. Został zachowany układ przestrzenny z XVI wieku z górującym neobarokowym kościołem i kapliczką Św. Floriana. Nad jednym

z dopływów rozlewiska stoi stary młyn. To wszystko i wiele innych architektonicznych niespodzianek znalazło się na naszych obrazach. Wycieczki piesze po drewnianych kładkach, spływy kajakowe i wycieczki rowerowe po szlakach turystycznych tego uroczego zakątka pozostawiły w naszej pamięci i na naszych obrazach kolejny ślad. To już dziesiąty plener zorganizowany przez panią Renatę Szymanowską prowadzącą zajęcia z malarstwa w Bielańskim Ośrodku Kultury”.