Wystawa malarstwa i rysunku „Studium z natury” 🗓

18:00, piątek, 12.05.2017
Justyna Deka

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia  wystawy malarstwa i rysunku grupy plastycznej prowadzonej przez Jacka Barszcza w Bielańskim Ośrodku Kultury.

Wystawa czynna do 4 czerwca
Wernisaż: 12 maja 2017  o godz. 18.00
Wstęp wolny

Wystawa daje możliwość zobaczenia prac malarskich i rysunkowych, wykonanych od jesieni 2016 r. do wiosny 2017 r. przez uczestników zajęć „Studium z natury”, które prowadzone są w Bielańskim Ośrodku Kultury przez malarza Jacka Barszcza.  
Jest to piąta wystawa grupy, która istnieje w Bielańskim Ośrodku Kultury od początku 2012 r. Wśród uczestników przeważają osoby w wieku szkolnym: od klas szkoły podstawowej do klas licealnych, choć dobre warunki do rozwijania swoich zdolności znajdują tutaj także i osoby nieco starsze.
Studiowanie natury w podstawowych tematach, obowiązujących od dawna w szkołach artystycznych: martwej naturze oraz rysowaniu i malowaniu postaci ludzkiej jest punktem wyjścia, do którego chcemy nieustannie powracać. Studium postaci oraz studium martwej natury służą w czasie naszych zajęć do tego, aby można było przygotować się dobrze do późniejszej nauki w średnich i wyższych szkołach sztuk pięknych. Uzupełnieniem bywa posługiwanie się fotografiami do studiowania tych motywów, które nie mogą być realizowane w bezpośrednim studium z natury w warunkach pracowni. Zawsze służy to jednak temu samemu: odkrywaniu ładu i harmonii istniejących w naturze, aby następnie ów świat form istniejących w naturze umieć przekładać na kompozycję dzieła sztuki ze znajomością podstawowych praw istniejących od wieków w dziedzinie rysunku i malarstwa
.  Jacek Barszcz

Scheduled Archiwum Wydarzeń