Wystawa fotografii Bożeny Kraczkowskiej “Zanim spadnie śnieg” ( czynna do 6 maja) 🗓

18:00, piątek, 13.04.2018

Zapraszamy do obejrzenia fotografii Bożeny Kraczkowskiej “Zanim spadnie śnieg” – jest to kompilacja wystaw “Śnieg biały, śnieg granatowy”, “Da się żyć”, “Maryla in blues”, “Baletnice i tancerze, bo maki nie są jedynie kwiatami”.

Wystawa czynna do 6 maja.
Wstęp wolny

Wernisaż: 13.04, godz. 18.00 połączony z recitalem autorki, pod tym samym tytułem.

Bożena Kraczkowska – urodziła się w Świdniku k. Lublina, rocznik 1962. Obecnie mieszka i pracuje w Olsztynie. Ukończyła studia muzyczne i dziennikarskie. Pracuje jako redaktor i dziennikarz w Gazecie Olsztyńskiej. Po godzinach pisze książki, opowiadania, wiersze, a także teksty piosenek i fotografuje.  Jej fotogramy znajdują się także w prywatnych kolekcjach w Niemczech, Kanadzie, Szwecji, Norwegii i w Polsce.
Wśród wydawnictw są książki dla dzieci Purpurowe Gniazdo i dorosłych Mały człowiek z wielkim psem oraz tomy poezji Da się żyć, Flamingi. W tym roku planowane jest wydanie kolejnej powieści pt. Operacja Dexter oraz zbiór opowiadań pt. CZUBEK.
Jej teksty śpiewają m.in. Maryla Rodowicz i Cezary Makiewicz.
Sama też śpiewa i wydała trzy autorskie płyty: Malachitowy Las; Wystarczy mnie lubić; Blues na drugą stronę. Piosenka  “Gość” z płyty Wystarczy mnie lubić znalazła się na Liście Przebojów Trójki i RAGA TOP Radia Olsztyn. Z Krzysztofem Ścierańskim nagrała i wydała singiel: Mój cień blues. Jest autorką tekstu piosenki “Dziewczyna z granatem” promującej serial TVP “Czas honoru Powstanie” oraz piosenki “Tancerka” do serialu “BODO”. Program Trzeci Polskiego Radia “Trójka” zrobił o niej reportaż pt. Mój Malachitowy Las,  autor: Ewa Michałowska

 

Wernisaż: 13.04, godz. 18.00 połączony z recitalem autorki, pod tym samym tytułem.
Blog: malachitowylas.blogspot.com
Tel.: 607 917 575

 

Scheduled Archiwum Wydarzeń