„Namaluj swój wewnętrzny świat” – warsztaty malarstwa intuicyjnego

NAMALUJ SWÓJ WEWNĘTRZNY ŚWIAT – warsztaty malarstwa intuicyjnego

Zapraszam na cotygodniowe spotkanie z  warsztatami  z malarstwa intuicyjnego. Celem jest swobodna kreacja, radość z używania farb, twórcza zabawa. Będziemy malować temperami na kartonach. Spotkania kończą się wspólną rozmową na temat tego, co powstało i procesu twórczego.
Malarstwo intuicyjne przywraca dziecięcą radość tworzenia, pozwala dotrzeć do ukrytych emocji, odnosi się do uniwersalnej symboliki kolorów, motywów
i mitów
, budzi intuicję… Pozwala odkryć jak pięknie się od siebie różnimy. Jest to sposób malowania naturalny dla każdego, niezależnie od wieku, dlatego dzieci również są mile widziane, jako uczestnicy zajęć.

Instruktor:  Iwona Piszczelska – z wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka. Ukończyła studia podyplomowe „Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej” na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. W marcu 2017 roku w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie miała miejsce jej wystawa malarstwa intuicyjnego „Czerwony – emocje”. Warsztaty są odpowiedzią na komentarze oglądających – „Też chcę tak pomalować….”

„Opierając się na własnych doświadczeniach podpowiem jak malarsko dotrzeć do swojego wewnętrznego świata, jak otworzyć się na swobodę tworzenia. Nie szkodzi, jeśli ostatni raz trzymałeś w ręku pędzel w podstawówce.  A jeśli umiesz malować realistycznie, ale nie masz odwagi by spróbować abstrakcji, podpowiem jak uśpić czujność wewnętrznego krytyka i popłynąć z farbami.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek  w  godzinach 18:30-20:30

KOSZT:  45 zł odpłatność  jednorazowa. W cenie są materiały plastyczne. Możliwość uczestniczenia z dzieckiem (6-12 lat). Wejściówka na zajęcia jednorazowe z dzieckiem – 65 zł.

ZAPISZ SIĘ

Ilość osób: 10

Ważne!
Prosimy o terminowe wnoszenie opłat
w tytule wpłaty:
imię, nazwisko uczestnika, miesiąc lub okres, za który jest wnoszona opłata oraz rodzaj zajęć – zgodny z oficjalną nazwą obowiązującą w BOK

Wpłaty należy dokonać:

  • przelewem na konto BOK: Bank Pekao S.A. I O. w Warszawie F nr 2,29 1240 1037 1111 0010 0499 5433
  • gotówką lub kartą w Kasie BOK, ul. Goldoniego 1. Kasa czynna w środy, czwartki, piątki w godz. 16.00 – 19.00 oraz we wtorki w godz. 10.00 -13.00

Prosimy o wypełnienie Deklaracji Uczestnika Zajęć i dostarczenie jej Instruktorowi lub Pracownikowi BOK.

 

 Więcej nawww.trzybarwymalarstwo.pl/warsztaty

Iwona Piszczelska: Od trzech lat odkrywam malarstwo intuicyjne. Nie planuję tego co chcę namalować, pozwalam  natomiast prowadzić się kolorom, kształtom, kreskom, skojarzeniom. Docieram do świata swoich emocji, tego co czuję, co przeżywam, nad czym się zastanawiam… Mój wewnętrzny świat przedstawiam w formie symbolicznej przestrzeni lub mandali. Ten sposób malowania przywrócił mi dziecięcą radość malowania dla samego malowania i obudził intuicję. Stał się wręcz sposobem rozumienia świata. Na wystawie „Czerwony – emocje”, prezentowałam prace, które powstały w ten sposób. Jedna z osób oglądających wystawę poprosiła mnie o zorganizowanie zajęć, na których mogłaby tak pomalować. Opierając się na własnych doświadczeniach podpowiem jak zacząć. Jak dotrzeć do swojego wewnętrznego świata. Czasami jedno nierozważne zdanie pani od plastyki zapada w pamięć tak mocno, że powoduje lęk przed tworzeniem. Nie trzeba umieć malować. W tym świecie nie ma zasad, do których można kogokolwiek przyrównać.

Jeśli masz ochotę dołącz!

Poniżej zdjęcia z dotychczasowych spotkań w Sali Wystawowej BOK