I!!! IMPREZA ODWOŁANA Muzyczne podróże w argentyńskim klimacie 🗓

18:00, sobota, 17.10.2020

Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORA WYDARZENIE JEST ODWOŁANE!!!

Koncert zespołu argentyńskiego SANLUISTANGO  – argentyński zespół tangowy nominowany w 2016r. do USA Fox Music Awards w kategorii „Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa” za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja”.

Sanluistango to formacja utworzona w 2006 roku, w Prowincji San Luis w Argentynie. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie! Repertuar zespołu opiera się na klasycznych tangach, milongach i walcach wielkich kompozytorów takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astora Piazzolli i Osvaldo Pugliese. Pomiędzy 2008 i 2016 zespół odbył osiem udanych tras koncertowych, występują w najważniejszych teatrach Ameryki i Europy! Na scenie występuje dwunastu artystów, których wspólna misja to granie i rozpowszechnianie tanga w każdym zakątku świata!

Do polskich tras koncertowych zespół zaprasza wokalistkę Magdalenę Lechowską, polkę o latynoskiej duszy. Magdalena to krakowianka wychowana w Ameryce Południowej, jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i wykorzystująca latynoską stylistykę w polskich tangach. Magdalena koncertuje z wielkim powodzeniem w całej Polsce a jej interpretacje zyskały gorący aplauz publiczności! Brała udział między innymi na Festiwalu Magia Tanga w Brzegu, Puente del Tango w Krakowie oraz Festiwalu Polskiego Tanga w Warszawie! Tłumaczy także polskie tanga na hiszpański, sprawiając, że nasze rodzime tangowe kompozycje stają się przystępne również dla hiszpańskojęzycznych słuchaczy. Na swoim koncie ma dwie płyty: RAICES (2015) oraz TANGO POLACO (2018). Jej tłumaczenia polskich tang wykonywane są przez wokalistów zespołu Sanluistango!

Po koncercie  przewidziany jest pokaz tanga pary tanecznej oraz poczęstunek.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami z występów:

 

Występujący:

Luciano Torres Duvall – bandoneon

José Duvall – gitara

Lina Carvajal – Flet poprzeczny

Juan Dedyn – gitara basowa

  Javier Duvall – śpiew

Magdalena Lechowska -śpiew

Scheduled Archiwum Wydarzeń