„Muzyczne podróże” – koncert „Bulwar piosenki francuskiej” 🗓

18:00, sobota, 18.05.2019

W ramach naszego cyklu „Muzyczne podróże” zapraszamy na koncert „Bulwar piosenki francuskiej” w wykonaniu Piotra Bakala z towarzyszeniem Mirosława Łączyńskiego – gitara basowa i Lesława Mateckiego – gitara solowa. Przed koncertem zaprosimy Państwa na wystawę fotografii „Moje obrazki z Francji” autorstwa Piotra Bakala oraz degustację i kiermasz przysmaków kuchni francuskiej.
sobota, 18.05, godz.18.00
Bilety 20 zł, przedsprzedaż od 07.05 w kasie na eventim

„…Piosenka francuska przeżywa dziś w Polsce renesans. Jest doskonałą alternatywą dla dobiegających ze wszystkich stacji radiowych i telewizyjnych produkcji anglosaskich, a jej wartość artystyczna jest od nich o niebo wyższa. Program koncertu złożony jest z takich artystów jak: Georges Brassens, Jacques Brel, Joe Dassin, Maxime Le Forestier, Yves Montand, Georges Moustaki, Renaud, Michel Sardou i Charles Trenet. Przypomnijmy sobie najsławniejsze utwory najwybitniejszych wykonawców piosenki francuskiej w wersjach oryginalnych lub w polskich tłumaczeniach…” Piotr Bakal

Piotr Bakal jest poetą, autorem, kompozytorem i piosenkarzem, a także organizatorem koncertów i festiwali, tłumaczem, dziennikarzem, autorem audycji radiowych. Jest twórcą zaangażowanych songów, lirycznych ballad i dynamicznych pieśni o sobie i otaczającym świecie.

Scheduled Archiwum Wydarzeń