Koncert Wolnej Grupy Bukowina. Marek Majewski zaprasza. 🗓

19:00, środa, 26.09.2018

Zapraszamy na spotkanie z Markiem Majewskim którego gośćmi będzie zespół Wolna Grupa Bukowina 26.09 (środa), godz. 19.00
BRAK BILETÓW !
Bilety: 25 zł. Przedsprzedaż od 18.09

Wolna Grupa Bukowina od lat koncertuje w całej Polsce i z niesłabnącym powodzeniem zdobywa coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Dla tych z Państwa dla których rajdy, biwaki czy ogniska były stałym elementem wakacyjnych wypadów trudno sobie wyobrazić wieczornych spotkań bez piosenek Bukowiny. To właśnie Wolnej Grupie Bukowina zawdzięczamy hasło „Kraina Łagodności” i dla wszystkich, którzy lubią chadzać po tej krainie – serdecznie zapraszamy na ten niezwykły koncert.
Wolna Grupa Bukowina – polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród.
Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:
Grażyna Kulawik – śpiew
Wojciech Jarociński – śpiew, gitara
Wacław Juszczyszyn – śpiew, gitara
Wojciech Maziakowski – gitara basowa
Marek Zarankiewicz – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Żesławski – gitara elektryczna

Scheduled Archiwum Wydarzeń