Letnie koncerty na Wawrzyszewie – Muzyka na wodzie (8, 15, 22, 29 lipca)

Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz Stowarzyszenie „Akademia Łucznica“ i Bielański Ośrodek Kultury zapraszają na letnie koncerty, które będą realizowane w wyjątkowym miejscu – na pomoście nad Stawem Brustmana (Osiedle Wawrzyszew).

Wstęp wolny

Harmonogram koncertów:

8 lipca (piątek), w godz.18.30 – 20.00.
Zespół „Agnieszka Kozłowska & Con Pasione“ (śpiew – sopran, skrzypce, gitara, kontrabas).
Spotkanie z muzyką klasyczną w najlepszym wydaniu. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane utwory znane, lubiane z kręgu muzyki klasycznej, w tym operetkowo – musicalowej.

15 lipca (piątek), w godz.18.30 – 20.00.
Zespół „Dromenca“ (śpiew, akordeon, skrzypce).
Artyści popularyzują muzykę cygańską, łącząc tradycję i kulturę romską z elementami muzyki polskiej. Efektem współpracy muzyków jest piorunująca dawka emocji wychodząca z głębokich przeżyć i muzycznej wrażliwości.

22 lipca (piątek), w godz.18.30 – 20.00.
Kwartet „Klezmersi“ (skrzypce, klarnet, perkusja, akordeon)
Muzyka grana przez klezmerów, a zatem muzyków, którzy potrafią zagrać wszystko. W ich repertuarze znajdują się tematy muzyczne różnych narodowości. Składają się na nie utwory z różnych stron świata, m.in. utwory polskie, węgierskie, rumuńskie, żydowskie, bałkańskie, rosyjskie, niemieckie i inne.

29 lipca (piątek), w godz.18.30 – 20.00.
Zespół „Kapsell“ (banjo/gitara, akordeon/śpiew, perkusja).
Muzycy wykonują repertuar określany mianem „folklor miejski“. Przeniesiemy się zatem do czasów starej Warszawy, kiedy to na ulicach przedmieść i w kafejkach królowała muzyka taneczna i piosenki z charakterystyczną gwarą.Własne koce, leżaki oraz koszyki z przekąskami mile widziane !
W razie deszczowej pogody spotykamy się w sali koncertowej Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ul. Goldoniego 1.

Projekt jest dofinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.

Zapraszamy!