KULTURALNIE W PARKU HERBERTA / CZERWIEC 2021 🗓

16:00, niedziela, 16.05.2021 do niedziela, 27.06.2021

na zdj. park, rodzinka, nutkiZapraszamy na wydarzenia plenerowe, które odbędą się w maju i czerwcu w Parku Zbigniewa Herberta na warszawskich Bielanach.

Cykl „Kulturalnie w Parku Herberta” 16 maja (niedziela) o godz. 16.00 zainauguruje Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej z programem „Cała nasza muzyka”.
Następnie zaprezentujemy Państwu koncerty pod wspólnym tytułem „Popołudnie z piosenką”. Zawsze o 17.00 w cztery kolejne soboty (zaczynamy 22 maja), będziemy spotykać się z polską piosenką.
Projekt ten przypomni publiczności wybitnych polskich piosenkarzy i artystów estradowych oraz ich przeboje ze szczególnym uwzględnieniem okresu lat 60, 70 i 80 – tych ubiegłego stulecia.
Publiczność będzie miała okazję nie tylko wysłuchać znanych i lubianych utworów, ale poznać odrobinę historii muzyki rozrywkowej i ciekawych anegdot związanych z tematyką spotkania. Widz będzie nie tylko biernym odbiorcą wydarzenia, ale aktywnym jego twórcą. Ideą każdego koncertu jest włączenie publiczności we wspólny śpiew i rozmowę o polskiej piosence rozrywkowej.
To wydarzenie muzyczne, które angażuje, edukuje, dostarcza dobrej, wartościowej rozrywki i umuzykalnia publiczność, przypominając piosenki, które pamiętamy wszyscy.
W majowe i czerwcowe niedziele o godz. 13.00 Teatr Familijny zaprosi nas na bajkowe spektakle. Ta oferta kierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, oczywiście z opiekunami. Liczymy na to, że w te niedzielne popołudnia prezentowane spektakle teatralne będą odskocznią i po pandemicznym oddechem nie tylko dla najmłodszych ale także ich mam, tatusiów czy dziadków.

 

Organizatorzy: Bielański Ośrodek Kultury i Urząd Dzielnicy Bielany

Repertuar na czerwiec 2021 r.

6.06, godz. 13.00
Teatr familijny – spektakl pt. “Krawiec Niteczka”/Stowarzyszenie Scena 96

Historia pewnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie, przez którą nieustannie padał deszcz. Spektakl jest pochwałą przyjaźni i wytrwałego dążenia do wyznaczonego sobie celu.

Wiek 4+

11.06.2021, godz. 18.00
Popołudnie z piosenką – Muzyczna podróż po polskiej muzyce rozrywkowej
Wystąpi: Agnieszka Kowalska z zespołem
W programie m.in.: Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Władysław Szpilman, Włodzimierz Nahorny
Koncert poprowadzi: Kamila Lewicka

12.06, godz. 17.00
Popołudnie z piosenką – Muzyczna podróż po polskiej muzyce rozrywkowej
Wystąpi: grupa wokalna Voysys
W programie utwory m.in.: U. Sipińskiej, Maanamu, Z. Wodeckiego
Koncert poprowadzi: Kamila Lewicka

13.06, godz. 13.00
Teatr familijny – spektakl pt. “Paweł i Gaweł cd.”/Stowarzyszenie Scena 96

W spektaklu przedstawimy dalszy ciąg tej historii, a właściwie pomysł na to, jak potoczyć się mogły losy skłóconych sąsiadów Pawła i Gawła. Czy po latach uda im się zakopać topór wojenny, czy może konflikt rozgorzeje na nowo z jeszcze większą siłą? Przekonacie się czy w trudnych chwilach naszym bohaterom uda się pojednać i wspólnie przezwyciężyć czyhające na nich niebezpieczeństwa.

Wiek 4+

18.06.2021, godz. 18.00
Popołudnie z piosenką – Muzyczna podróż po polskiej muzyce rozrywkowej
Wystąpi: Tercet Wysokie Wibracje z zespołem
W programie m.in.: Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Agnieszka Osiecka
Koncert poprowadzi: Kamila Lewicka

19.06, godz. 17.00
Popołudnie z piosenką – Muzyczna podróż po polskiej muzyce rozrywkowej

Wystąpi: Kamila Lewicka z zespołem
W programie utwory m.in : H. Banaszak, W. Młynarskiego, D. Błażejczyk
Koncert poprowadzi: Kamila Lewicka

20.06, godz. 13.00
Teatr familijny – spektakl pt. “Czarny Łabędź”

Spektakl inspirowany jest bajką o Brzydkim Kaczątku Hansa Christiana Andersena.W spektaklu poruszany jest problem braku tolerancji dla odmienności, innego wyglądu, innego zachowania niż to ogólnie przyjęte i akceptowane w określonym środowisku. I w tym świecie sielanki pojawia sie ten obcy-inny. Różniący się od reszty społeczności, dlatego jest wyśmiewany i gorzej traktowany. Mimo swojej odmienności znajduje wsparcie w rodzinie, która się nim opiekuje.

Wiek 4+

27.06, godz. 13.00
Teatr familijny – spektakl pt. “Czerwony Kapturek”

Aktorzy zagrają zmechanizowanymi lekko kukłami a zarazem w żywym, trochę przechodzonym, planie, w ciut archaicznych dekoracjach i z muzyką bliższą staremu kinu aby opowiedzieć historię z innej perspektywy i po nowemu. Na śpiewy i tańce sprawa zbyt poważna, ale będzie zabawnie.

Wiek 4+

Miejsce: Park Zbigniewa Herberta

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

 

from to
Scheduled Archiwum Wydarzeń