Koncert “Wieczór z polskim tangiem” zaśpiewa Magdalena Lechowska 🗓

18:00, piątek, 30.11.2018

Zapraszamy na wieczór z polskim tangiem wystąpi Magdalena Lechowska i zespół Tanguedia już 30 listopada (piątek) o godz. 18.00

Koncert najpiękniejszych tang w wykonaniu Magdaleny Lechowskiej, której towarzyszyć zespół Tanguedia w składzie  Stanisław Słowiński (skrzypce), Wiesław Ochwat (akordeon). Połączyła ich wspólna pasja i zamiłowanie do tanga. To niezwykłe połączenie lirycznej gry na skrzypcach, rytmicznego akordeonu oraz urzekającego śpiewu.

Bilety 20 zł, przedsprzedaż od 20.11

„…28 października 1913 na scenie Teatru Nowości w Warszawie w spektaklu Targ na Dziewczęta Lucyna Messla i Józef Redo zatańczyli jedno z pierwszych tang publicznie. Od tego czasu tango zawładnęło muzyczną sceną w Polsce! Wielcy kompozytorzy jak Jerzy Petersburski czy Henryk Wars pisali wybitne tanga wraz z pełnymi melancholii i poezji słowami Andrzeja Własta Juliana Tuwima. W okresie międzywojennym polskie tango rozkwitało, powstały wielkie światowe przeboje takie jak Tango Milonga oraz Ta ostatnia niedziela. To w rytmie tanga cała Polska tańczyła i śpiewała ciesząc się swą niepodległością!…”

Do posłuchania: https://www.youtube.com/watch?v=mWCNgDPR-N0

Magdalena Lechowska
Fot. Andrzej Banas, www.andrzejbanas.pl

 

 

Scheduled Archiwum Wydarzeń