Koncert “Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa” (2 października)

Zapraszamy do Bielańskiego Ośrodka Kultury na koncert „Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa” już 2 października (piątek) o godz. 19.00

Bilety: 25 zł
Przedsprzedaż od 28 września. Kasa BOK czynna: pon, śr, czw, pt 16.00-19.00, wt 10.00-13.00

Sławek i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa obecni są na scenie muzycznej już 33 lata! W tym okresie wycisnęli znaczące piętno na polskiej scenie muzycznej. Koncertowali w 23 krajach: praktycznie w całej Europie oraz miejscach tak odległych jak Stany Zjednoczone czy Zimbabwe. Wystąpili na tysiącach koncertów i setkach festiwali stając się prawdziwą instytucją.

Sławek Wierzcholski pod własnym nazwiskiem bądź z Nocną Zmianą Bluesa wydał 22 płyty. M.in. ma  w dorobku CD nagrane z grupą Dżem i z Wojciechem Karolakiem. Gościnnie zagrał na ponad 40 CD takich wykonawców jak m.in. Maanam, Zdrowa Woda, Katarzyna Gaertner czy heavymetalowy Corruption.
Sławek jest autorem tekstów i muzyki ponad trzystu utworów, wokalistą a przede wszystkim mistrzem harmonijki ustnej. Podręczniki jego autorstwa znacząco przyczyniły się do spopularyzowania w Polsce tego instrumentu.
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa to klasyka! Są bohaterami haseł w encyklopediach muzycznych, powstały na ich temat prace licencjackie i magisterskie! W dorobku mają CD prestiżowej serii “Złota kolekcja” wydawnictwa EMI Poland oraz występy w programach TVP jak m.in. „Szansa na sukces”. Wnikliwą analizę historii zespołu stanowi książka „Chory na bluesa” autorstwa Mariusza Szalbierza i Jana Skaradzińskiego. W ubiegłym roku ukazała się druga książka poświęcona Sławkowi: “Cały ten blues – przypadek Sławka Wierzcholskiego autorstwa Mirosława Pęczaka.
Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Wszyscy muzycy używają wzmacniaczy lecz grają wyłącznie na instrumentach akustycznych. Składu zespołu dopełniają: Grzegorz Minicz – bębny, Piotr Dąbrowski – akustyczna gitara basowa, Witold Jąkalski – slide guitar oraz Marek Dąbrowski – gitara akustyczna.
Grają już od 33 lat. Sporo? Według bluesowych kanonów to dopiero… początek środka muzycznej drogi. Nocna Zmiana Bluesa dopiero rozwija skrzydła!