Koncert “Muracki śpiewa Nohavicę” (18 września) 🗓

18:00, niedziela, 18.09.2016

18 września (niedziela) o godz. 18.00 zapraszamy na koncert Antoniego Murackiego, który zaśpiewa pieśni czeskiego barda Jaromira Nohavicy.

Robert Kuśmierski- akoredeon

Marcin Fidos – kontrabas

Bilety: 20 zł, przedsprzedaż od 12 września

Koncert promuje nową płytę podsumowującą blisko 20-letnią współpracę obu artystów. Antoni Muracki pieśniarz, poeta, tłumacz, kompozytor i muzyk. Występował w kabarecie „Nowy Świat” i „Warsztat”, brał udział w licznych programach radiowych i telewizyjnych (”Powrót bardów”), jest twórcą programów literackich i kabaretowych, autorem, kompozytorem, wykonawcą i tłumaczem. Od 2004 prowadzi własną scenę muzyczno-kabaretową „Salonik z kulturą”, gdzie prezentuje twórczość wybitnych postaci polskiej piosenki i kabaretu, czasem jazzu i teatru, oraz własne utwory. Założona przez niego Fundacja Artystyczna TST organizuje co roku Międzynarodowe Spotkania Muzyczne „Pieśni bez paszportu” oraz Festiwal „Kultura bez barier”.  Od ponad 20 lat wykonuje swoje niebanalne pieśni, próbujące wzruszać i zachwycać, rozśmieszać i zmuszać do myślenia.

Bogate w warstwie harmonicznej, posiadają nierzadko urzekającą melodyjność. A poza tym zawsze mają coś do powiedzenia słuchaczowi – o ludziach, emocjach, miłości czy relacjach z drugim człowiekiem. Koncerty artysty to spektakle satyryczno-liryczne, o dużym ładunku emocjonalnym, który niosą zarówno tekst, muzyka, jak i dojrzałe wykonanie.

Scheduled Archiwum Wydarzeń