Koncert ” W saloniku u Goldoniego” (14.06.2015r)

14 czerwca w Bielańskim Ośrodku Kultury miało miejsce muzyczne spotkanie młodych pasjonatów muzyki, którzy prezentowali swój roczny warsztat gry na pianinie przed liczną publicznością. Dzieci z Klubu Frycek pod kierunkiem Marii Fedorowicz-Lenart przygotowały koncert składający się z II części. W I części usłyszeliśmy kujawiaki, krakowiaki, oberki, mazurki i różne sonatiny, a w II  usłyszeliśmy bajkę muzyczną „Piotruś i wilk” Sergiusza Prokofiewa. Narratorem bajki był gość specjalny, aktor – Stanisław Jaskułka, który swoim głosem wprawił nas w zaciekawienie. Mali pianiści odegrali również role teatralne, w tle dodatkowo pokazywały się slajdy ilustrujące bajkę.
Po koncercie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, ceramiczne medale oraz dużo, dużo braw. Niespodzianką dla wszystkich był wokalny występ Pani Marii, który został przez widownię bardzo ciepło przyjęty.  Gdy emocje opadły to mali artyści oraz goście udali się na mały poczęstunek, który przygotowali rodzice.
W Saloniku u Goldoniego kolejny raz wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu w wykonaniu instrumentalistów Klubu Frycek. Gratulujemy artystom, ich rodzicom i Pani Marii!