Koncert „Podróże literackie Jacka Kaczmarskiego”. 🗓

17:00, niedziela, 28.10.2018

Zapraszamy na koncert w wykonaniu Antoniego  Murackiego,  Doroty Osińskiej, Andrzeja Ozgi, Piotra Kajetana Matczuka, Pawła Golenia i Krzysztofa Jaszczaka.

28 października o godz. 17.00
Bilety 20 zł, przedsprzedaż od 23.10 w kasie BOK i na eventim
i na godzinę przed rozpoczęciem koncertu

 

Pomysłodawca koncertu Antoni Muracki proponuje podróż po świecie wyobraźni Jacka Kaczmarskiego. Zaprasza do wysłuchania około  dwudziestu pieśni poety, czasem mniej znanych, czasem popularnych, które zabiorą słuchaczy w świat indywidualnych interpretacji literatury i rzeczywistości. Kaczmarski był erudytą, człowiekiem, który wielką wagę przywiązywał do słowa a w szczególności do przekazu, który coś mówił o naturze ludzkiej, o stosunku do Boga, natury, historii czy etyki. Widział piękno i tragizm ludzkiego losu.

Antoni Muracki

Antoni Muracki, poeta, bard, kompozytor, od ponad 30 lat wykonuje swoje niebanalne pieśni, wzruszające i zachwycające, rozśmieszające i zmuszające do myślenia. Bogate w warstwie harmonicznej, posiadają nierzadko urzekającą melodyjność. Koncerty artysty to spektakle satyryczno-liryczne, o dużym ładunku emocjonalnym, który niosą  zarówno tekst, muzyka, jak i dojrzałe wykonanie.

 

 

 

Scheduled Archiwum Wydarzeń