Koncert „Niepodległa w pieśni i piosence” 🗓

18:00, sobota, 20.10.2018

Koncert słowno-muzyczny przygotowany specjalnie z okazji 100 rocznicy Niepodległości Polski.  Wystąpią:  Natalia Kovalenko (sopran), Aleksander Ładysz (bas), Andrzej Płonczyński (fortepian).
Ważną częścią koncertu będzie wspólnie śpiewanie znanych i lubianych pieśni i piosenek związanych z naszą walką o niepodległość. Koncert będzie też przypomnieniem kluczowych postaci w naszej historii, które przyczyniły się lub wpisały w odzyskanie naszej Niepodległości.

„Drogi ku Niepodległej” – projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

sobota, 20 października, godz. 18.00 
Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie BOK od 15 października

W programie usłyszymy najpiękniejsze utwory patriotyczne nawiązujące do tych trzech słów, oraz historię polskiego oręża i walk niepodległościowych, takie jak: Pieśń o małym rycerzu, Ballada stepowa, O mój rozmarynie, I Kadrowa, Warszawianka, Dziś do ciebie przyjść nie mogę, Białe róże, Serce w plecaku, Modlitwa obozowa, Warszawo ma…, Pałacyk Michla, Nie zobaczysz Matko Syna, oraz Zielone lata.

Pieśni te towarzyszą nam przez lata, znamy je i brzmią one zawsze w naszych sercach. Motywem przewodnim będą współczesna pieśń Katarzyny Gaertner pt. „Nie zobaczysz Matko Syna” której słowa w wymowny i sugestywny sposób nawiązują to trudnej i często smutnej drogi wielu bohaterów wałczących o Niepodległość, jak i piosenka Anny German „Być może” o miłości do Ojczyzny.

 

Scheduled Archiwum Wydarzeń