Koncert muzyki operetkowej w wykonaniu Lizy Wesołowskiej z okazji Bielańskich Dni Seniora 🗓

17:00, niedziela, 11.10.2020

Liza Wesołowska – solistka i kameralistka.
Już w czasie studiów uczestniczyła w licznych koncertach, recitalach. Śpiewała wieczory muzyczne, audycje oraz spektakle operowe, m.in. pod batutą Tadeusza Zatheya – „Sour Angelica” oraz „Apollo i Hiacynt”. Współpracowała z Operą Wrocławską biorąc odział w spektaklach zarówno w kraju jak i za granicą, na Letnich Festiwalach Operowych w Xanten.
W 2002 roku nagrała charytatywną płytę-cegiełkę wraz z wrocławskim zespołem kameralnym „Cantores Minores Vratislaviensis” pod batutą Piotra Karpety we współpracy z Wiesławem Ochmanem.

Koncert odbędzie się dwukrotnie, o godz. 17:00 oraz 19:00


Wejściówki dostępne od 5.10

POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ na godz. 17.00

POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ na godz. 19.00


W 2005 roku podjęła współpracę Wokalnym Zespołem Kameralnym „Sine Nomine” prowadzonym przez Piotra Zawistowskiego. Tutaj współtworzyła 2 płyty : “Musica Claromontana” mającą na celu archiwizację dzieł jasnogórskich oraz płytę kolęd i pastorałek „Hej bracia, czy śpicie?”z towarzyszeniem Zespołu Muzyki Dawnej „Concerto Polacco” pod batutą Marka Toporowskiego.
Koncertuje w kraju i za granicą jako solistka i kameralistka. Wykonuje repertuar zarówno operowy, operetkowy jak i oratoryjny.


Z
wiązana z Mazowieckim Teatrem Muzycznym – Operetką im. Jana Kiepury, gdzie kreuje rolę Olgi, żony Kromowa w spektaklu “Wesoła Wdówka” Franza Lehara, oraz Rusałkę Antona Dvoraka w spektaklu “Dziecko w Krainie Muzyki” w reżyserii Włodzimierza Izbana. W sezonie artystycznym 2008/2009 zadebiutowała rolą Lizy w operetce „Hrabina Mariza” Emmericha Kalmana.
W 2009 roku brała udział w Koncercie Jubileuszowym Woodstock ’69 na festiwalu Jurka Owsiaka w Kostrzynie, wraz z gwiazdami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Katarzyna Kowalska, Ewelina Flinta, Bracia Cugowscy, Wojtek Waglewski, Artur Gadowski, Lora Szafran, Sylwia Wiśniewska, Karimski Club. Koncert uczcił 40 rocznicę Woodstocku amerykańskiego. Jednocześnie brała udział w wystawianej po raz pierwszy w Akademii Sztuk Przepięknych na Festiwalu Woodstock operetce „Wesoła Wdówka” Franza Lehara w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego.
W roku 2010
debiutowała w roli Stazi w operetce „Księżniczka czardasza” Emmericha Kalmana wraz z orkiestrą Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Jiří Petrdlíka . Spektakl miał miejsce w Amfiteatrze Parku Sowińskiego w Warszawie. Przedstawienie poświęcone było powodzianom i cały dochód ze spektaklu został przekazany na cele charytatywne. W roku 2010 ukazał się album CD pt.”Urodziny Ireny Santor”. Jest to nagranie live z koncertu jubileuszowego Artystki z okazji 50-lecia pracy artystycznej i 75 urodzin. Benefis zorganizował w grudniu ubiegłego roku Mazowiecki Teatr Muzyczny „Operetka” im. Jana Kiepury w Sali Kongresowej w Warszawie. Do projektu zostali zaproszeni wykonawcy reprezentujący różne kierunki muzyczne od opery do współczesnych nurtów alternatywnych. Od kilku sezonów współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie.

 

Scheduled Archiwum Wydarzeń