Koncert „Mistrz akordeonu” w wykonaniu Pawła A. Nowaka 🗓

17:00, niedziela, 19.11.2017

Zapraszamy na recital akordeonowej muzyki rozrywkowej w wykonaniu mistrza akordeonu Pawła A. Nowaka.
W programie m.in.: „Oczy czarne”, „Karnawał wenecki” – popisowe kompozycje Pietro Frosiniego. Andre Astiera – „Divertimento”, Richarda Galliano – „La valce a Margaux”, Astora Piazzolli – „Libertango”.

niedziela, 19 listopada, godz. 17.00

Bilety 10 zł, przedsprzedaż od 13.11

Paweł A. Nowak. Akordeonista, pedagog, kompozytor, aranżer, twórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, właściciel liczącej ponad 330 sztuk kolekcji akordeonów, organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku. Od kilkunastu lat prowadzi ogólnopolskie wydarzenie związane z biciem rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach, które odbywa się co roku w marcu podczas Dnia Jedności Kaszubów.
Koncertuje w kraju i Europie. Występuje solo, z orkiestrami oraz zespołami takimi jak: Almost Jazz Group, Milonga Baltica, Klezmoret Trio, Alberti & Nowak Quartet. Współpracuje z Dorotą Lulką – aktorką i wokalistką Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Na swoim koncie ma kilkanaście płyt. Specjalizuje się w tangu, jazzie i – charakterystycznym dla akordeonu – francuskim stylu musette. W listopadzie 2016 został odznaczony medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentów koncertów:Scheduled Archiwum Wydarzeń