Koncert Čači Vorba (10.01.2015)

Sobotni wieczór rozbrzmiewał w Bielańskim Ośrodku Kultury folkową muzyką, a to za sprawą zespołu Čači Vorba. Polsko-ukraińska grupa muzyków wprowadziła licznie zebranych widzów w inny świat, świat pięknej bałkańskiej muzyki, na przemian lirycznej i żywiołowej.
Zespół przetwarza tradycyjne melodie Romów, Rumunów, południowych Słowian, Greków i Bliskiego Wschodu – tworząc akustyczną fuzję muzyki etnicznej, jazzu i nowoczesnej bałkańskiej muzyki weselnej.
Członkami zespołu są: skrzypaczka i wokalistka o wyrazistym brzmieniu Maria Natanson, na instrumentach perkusyjnych przygrywa Sebastian Szebesta, na akordeonie gra Rafał Gontarski, niskie brzmienie kontrabasem zapewnia Robert Brzozowski, a Piotr Majczyna dopowiada słowo o utworach, podśpiewując i grając na mandoli i gitarze.
Publiczność nagradzała artystów gromkimi brawami, podrygując na fotelach. Pod koniec koncertu

nieliczni śmiałkowie zaczęli tańczyć. Po półtoragodzinnymkoncercie widzowie wychodząc z sali zachwycali się kunsztem artystycznym muzyków, ich szczerością w wykonywanym repertuarze, skromnością. Był czas na prywatne rozmowy z artystami, zakup płyt i autografy. Kolejny raz doświadczyliśmy magicznej mocy muzyki, która łagodzi obyczaje, uszlachetnia i sprawia, że czujemy się lepsi, otwieramy się na innych ludzi.
Koncert Zespołu Čači Vorba pozostanie jeszcze na długo w pamięci bielańskich widzów, przywołując same najlepsze wspomnienia. Beata Grendzińska

Zdjęcia: Wojciech Dyka – serdecznie dziękujemy za ich udostępnienie

{gallery}galerie/10_01_2015_Caci_Vorba{/gallery}