Kolorowy Jarmark (5-6.03.2016)

Kolejny Jarmark Kazimierski za nami a tegoroczny pobił dotychczasowy rekord w ilości wystawców. Pomimo „niespacerowej” pogody, sporo osób zdecydowało się w weekend na wizytę na Goldoniego w Bielańskim Ośrodku Kultury.

Można było kupić ozdoby świąteczne, palemki, kraszanki , jak to mówią wszystko na stół wielkanocny. Nie zabrakło zabawek drewnianych, ręcznie szytych maskotek, filcowych szali i torebek, biżuterii , ceramiki ręcznie malowanej, rzeźby drewnianej. Można było kupić przysmaki na stół, nie tylko wielkanocny, przygotowane według tradycji kuchni polskiej, litewskiej i tatarskiej.

Koncerty prezentujące tradycje regionalne w obrzędzie, muzyce, śpiewie i tańcu są nieodłącznym elementem Jarmarku Kazimierskiego. W sobotnie popołudnie zatańczyli i zaśpiewali nam goście z Wilanowa i Powsina – połączone siły zespołów „Powsinianie”, „Kuźnia  Artystyczna” i  Grupa 30 + z Centrum Kultury Wilanów. Na scenie królowały

piękne stroje wilanowskie z charakterystycznymi czarnymi haftami.

Pozostaje jeszcze powiedzieć „ Na święto Kazimierza, wyjdzie skowronek z pod perza” co oznacza że Wielkanoc i wiosna tuż, tuż.
                                                                                                                                                                             Justyna Gębska, BOK

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Jarmarku. Zdjęcia autorstwa Małgorzaty Łukasiuk i Zygmunta Morawskiego – serdecznie dziękujemy za ich udostępnienie !

{gallery}galerie/5-6_03_2016_Jarmark_Kazimierski_foto_Gosia{/gallery}

{gallery}galerie/5-6_03_2016_Jarmark_Kazimierski_foto_Morawski{/gallery}