KoAlicja Barw – wernisaż Alicji Lampy (09.02.2018)

Na początki lutego miał miejsce wernisaż malarstwa Alicji Lampy „KoAlicja barw”. Gości powitał i przedstawił artystkę Dyrektor BOK Jarosław Bobin.
Alicja Lampa, urodzona w Częstochowie, absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Częstochowie oraz Wydziału Architektury Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 10 lat mieszka w Warszawie. Wypowiada się w twórczości plastycznej i poetyckiej. Zajmuje się malarstwem, fotografią, filmem, grafiką komputerową, projektowaniem oraz tkaniną artystyczną. Prowadzi blog artystyczny Sztuka Przenikania. Była uczestnikiem wielu konkursów i wystaw. Podczas wernisażu małżonek artystki zaprezentował kilka jej utworów.
Na wernisażu można było podziwiać malarstwo pejzażowego – zrealizowane w technice olejnej i akrylowej. Realistyczne pejzaże, abstrakcyjne niekiedy sprawiające wrażenie ulotnych.  Każdy może wybrać coś dla siebie. Prace  Alicji Lampy dowodzą, że pejzaż może być niekończącą się inspiracją, ale też drogą, która prowadzi do innego spojrzenia na to, co już poznane.

Renata Szymanowska (BOK)