Folk miasta, folk w mieście. Koncert zespołu KOŻUCH 🗓

17:00, niedziela, 04.03.2018

Zapraszamy na koncert zespołu KOŻUCH , niedziela, 4 marca o godz. 17.00

Bilety: 15 zł. Przedsprzedaż od 27.02

„Kożuch” istnieje od 2011 roku. Przez ponad pięć lat działali pod szyldem „Gęsty Kożuch Kurzu”, jednak wraz z wydaniem pierwszej płyty uznali, że osiągnęli już pewien próg dojrzałości i pozwolili sobie przyciąć nazwę do bardziej dostojnej formy.

Kapela gra muzykę tradycyjną z serca Polski – okolic Łodzi, obfitujących w różnorodne muzycznie regiony: łęczyckie, łowickie, opoczyńskie, rawskie, sieradzkie. Przewodnikami w muzycznej wędrówce są dla Kożucha, przede wszystkim, łęczycki skrzypek Tadeusz Kubiak ze swoją kapelą oraz łowicki harmonista Sławomir Czekalski, grający w kapeli Dobrzeliniacy. Nauki płynące od wiejskich mistrzów Kapela łączy ze swoją wrażliwością, spontanicznością i energią. Inspirację czerpią również z archiwalnych nagrań muzyki tradycyjnej.
Dwukrotnie gościli z autorskimi koncertami na Wędrownym Festiwalu „Kolory Polski”, organizowanym przez Filharmonię Łódzką. Kolejne ważne wydarzenia na drodze Kapeli to festiwal „KODY”, krakowski festiwal „Rozstaje” oraz Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, na którym w 2016 roku zdobyli Grand Prix.
Koncertowali również poza granicami Polski: w Estonii, Czechach i Rosji.

W grudniu 2016 roku „Kożuch” wszedł do studia nagrań. Efektem tej pracy jest debiutancka płyta zespołu „Idzie burza” wydana nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia oraz Wydawnictwa Miriam.

Zespól zagra w składzie:
Joanna Gancarczyk – basy, śpiew
Maria Stępień – skrzypce
Marcin Lorenc – skrzypce
Jakub Korona – baraban, śpiew
Mikołaj Kubicki – trąba

Scheduled Archiwum Wydarzeń