Finał Finałów 🗓

18:00, środa, 22.05.2019

Serdecznie zapraszamy 22 maja 2019 r. o godz. 18.00 na Finał Finałów, podczas którego uroczyście podsumujemy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych „Teatralia 2019” oraz eliminacje dzielnicowe: 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” i 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Wstęp wolny

Podczas części oficjalnej zostaną wręczone dyplomy i nagrody laureatom Przeglądu i Konkursów. Natomiast w części artystycznej zaprezentują się najlepsi recytatorzy oraz będziemy mogli obejrzeć spektakl „Filiżanka” nagrodzony Grand Prix w kategorii Dziecięce Zespoły Teatralne w wykonaniu Teatru Mała Scena z Centrum Artystycznego Scena w Sulejówku.
„Filiżanka” to piękne, wzruszające przedstawienie w wykonaniu dwóch dziewczynek: Nikoli Kłosowskiej (10 lat) i Anny Sękal (9 lat). Spektakl jest debiutem tego duetu, w którym młode aktorki wcielają się w role dwójki dzieci: Żydowskiego chłopca Isrulika oraz Polskiej dziewczynki Idy. Wojna splotła ich losy i połączyła niezwykłą przyjaźnią już na zawsze…
Scenariusz spektaklu napisały Agata Struzik-Nawrocka i Renata Struzik.

Reżyserami są Zuzanna Zazulin i Renata Struzik, a muzykę skomponowali Agata Struzik-Nawrocka i Arkadiusz Nawrocki.

 

Scheduled Archiwum Wydarzeń