Finał 2015 w Bielańskim Ośrodku Kultury (27.05.2015)

Finał Przeglądu „Teatralia 2015” odbył się 27 maja o godz. 18.00 w Bielańskim Ośrodku Kultury. Był połączony z podsumowaniem eliminacji dzielnicowych dwóch konkursów: 38. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” oraz 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z finału (kliknij więcej)autorem zdjęć jest pan Robert Czernecki – serdecznie dziękujemy za ich udostępnienie !

Nad Przeglądem „Teatralia 2015” honorowy patronat objął Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Tomasz Mencina oraz Teatr Powszechny, Teatr Współczesny, Teatr Polski, Teatr Lalka i Teatr Guliwer w Warszawie. Teatry  przekazały zaproszenia oraz umożliwiły zakup tańszych biletów dla nagrodzonych i wyróżnionych w Przeglądzie zespołów.
Patroni medialni tegorocznej edycji Przeglądu to: miesięcznik „Nasze Bielany”, dwutygodnik „Nasza Gazeta  Żoliborza i Bielan” oraz portale internetowe WolnaSobota.pl, Miasto Dzieci, CzasDzieci.pl i pora.pl. Podczas Finał nagrody i dyplomy dla laureatów i wyróżnionych w konkursach recytatorskich wręczyli Burmistrz Bielan Tomasz Mencina oraz dyrektor Bielańskiego Ośrodka Kultury Jarosław Bobin, a nagrodzonym i wyróżnionym zespołom teatralnym w Przeglądzie „Teatralia 2015” także Karolina Kapralska reprezentująca Teatr Powszechny.

W części artystycznej imprezy wystąpił Teatr Tymczasem z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie,  nagrodzony w kategorii młodzieżowe zespoły teatralne. Zaprezentował skróconą wersję spektaklu „Alicja w poszukiwaniu siebie” w reżyserii Małgorzaty Walendy.

Na zakończenie zaprezentowała się Natalia Turzyńska, laureatka bielańskich eliminacji

dzielnicowych 38. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, która w eliminacjach finałowych województwa mazowieckiego w Mazowieckim Instytucie Kultury zdobyła I miejsce w kat. klas 0-III szkoły podstawowej. Natalia jest uczennicą klasy I Szkoły Podstawowej nr 53. Do konkursu przygotowała ją Pani Anna Maria Nowakowska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom oraz zespołom nagrodzonym i wyróżnionym. Zapraszamy do udziału w przyszłorocznych eliminacjach dzielnicowych konkursów recytatorskich, a także Przeglądzie „Teatralia 2016”.  Anna Zaremba-Moulahcene, BOK

Autorem zdjęć jest pan Robert Czernecki – serdecznie dziękujemy za ich udostępnienie !

{gallery}galerie/27_05_2015_Final_Przegladow{/gallery}