Wyniki eliminacji dzielnicowych konkursu recytatorskiego “Warszawska Syrenka” 2021

logo-syrenkaWe czwartek 22 kwietnia 2021 r. odbyły się 44. dzielnicowe eliminacje konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Przesłuchania odbyły się w Bielańskim Ośrodku Kultury ul. Goldoniego 1 na sali teatralnej z zachowaniem obostrzeń i zasad sanitarnych.

Jury w składzie: Piotr Warszawski – przewodniczący Komisji, aktor teatralny i filmowy; Ilona Kucińska-Boberek – aktorka teatralna, telewizyjna i głosowa oraz Beata Grendzińska– animator kultury, przedstawiciel Organizatora, wysłuchało 41 recytatorów z 9 bielańskich szkół w trzech kategoriach wiekowych. Najliczniej reprezentowana była grupa najmłodsza, czyli uczniowie klas 0-III.

Cieszy nas ogromnie, że pomimo pandemii, zebrało się takie liczne grono, które chciało wziąć udział w konkursie. Dziękujemy tym wszystkim nauczycielom, rodzicom, opiekunom, którzy zaangażowali się w przygotowanie recytatorów. Wiemy, że okoliczności nie były sprzyjające, dlatego tym bardziej dziękujemy.

Miło nam było spotkać się z miłośnikami recytacji, posłuchać, porozmawiać. Gratulujemy wszystkim odwagi, przełamywania tremy, podejmowania kolejnych prób, fajnie dobranych tekstów i postawy aktywności.  Gratulujemy laureatom konkursu, nagrodzonym i wyróżnionym oraz wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy zmierzyli się z trudną sztuką recytacji. Wielkie brawa!

Zgodnie z regulaminem Komisja mogła wytypować po 1 laureacie w każdej kategorii wiekowej (było do 100 uczestników), więc Bielany będzie reprezentować 3 recytatorów.

O sposobie odebrania nagród i dyplomów poinformujemy w terminie późniejszym. Proszę zaglądać na stronę.

Zapraszam do zapoznania się z wynikami konkursu.

wyniki konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka 2021