„SZUKAJĄC WŁASNEGO RYTMU” – WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO (od 29 września)

18:00, piątek, 29.09.2017

Zapraszamy na comiesięczne spotkania z arteterapią. Warsztaty trwają 3 godziny, a każde spotkanie ma inny motyw przewodni. Celem jest rozwój osobisty poprzez kreację artystyczną. Warsztaty są narzędziem do autorefleksji,  samopoznania i rozwijania kreatywności.

Tworząc spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania: Jaki jest rytm mojego życia? Czy to ja kształtuję swój rytm, czy jest on kształtowany przez otaczający mnie świat? Rytm, który mnie uwiera, ogranicza – przedstawiony symbolicznie jako np. szachownica – jak mogę to zmienić? W pewnym momencie na papierze pojawią się zaskakujące rozwiązania, które samodzielnie i w grupie spróbujemy przekodować na język życia.

Nie trzeba umieć malować. Będziemy tworzyć, by mieć pretekst do rozmowy.  Nie oceniamy prac. Tak dobrałyśmy techniki, aby można było poczuć dziecięcą radość tworzenia, która gubi się w dorosłym życiu. Istotą warsztatów będzie wspólne omówienie prac, pozwalające zrozumieć treści, które się pojawiły.

Informacje:

  • Prowadzące: Iwona Piszczelska i Joanna Adamek
  • Spotkania raz w miesiącu w poniedziałek w godz. 18:00 – 21:00,
    Daty spotkań: 29.09.17,  27.10.17,  17.11.17,  1.12.17,  5.01.18,  23.02.18,  23.03.18,  20.04.18,  25.05.18.
  • Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury – Sala Wystawowa, ul. Goldoniego 1
  • Cena: 45zł/osoba – za pojedyncze zajęcia lub 110 zł karnet 3 zajęcia.
  • Ilość osób: około 10
  • Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały plastyczne


Iwona Piszczelska i Joanna Adamek
: często malujemy „sztaluga w sztalugę” i doskonale znamy swoją twórczość, można powiedzieć, że rozumiemy się obrazem. Studia podyplomowe „Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej” spowodowały głębsze, bardziej świadome spojrzenie na własną twórczość, która okazała się również formą autoterapii i rozwoju. Procesy, jakie w nas zaszły podczas studiów i odzwierciedliły się w naszej twórczości artystycznej stały się inspiracją do zaprojektowania warsztatów arteterapeutycznych.

Refleksje  uczestniczek poprzedniej edycji:

Rytm to dla mnie zupełnie nowy temat, nie zastanawiałam się nad nim wcześniej, ale nie można od niego uciec, bo stanowi nieodłączną część naszego życia, jest czymś tak „pierwotnym”, że przyglądanie się mu może otworzyć drogę do samopoznania, do lepszego zrozumienia własnych emocji, poradzenia sobie z przeżywanymi trudnościami… Spojrzałyście na te szeroko analizowane tematy jakby z meta perspektywy i to stanowi wartość warsztatów, ich wyjątkowość.
Czasem łatwiej coś namalować niż powiedzieć – różnorodność form pozwalała na odzwierciedlenie stanów ducha, była odprężająca, a jednocześnie zmuszała do refleksji. Ja dowiedziałam się o sobie kilku ciekawych i ważnych rzeczy :)

Tworzycie na zajęciach bardzo pozytywną, otwartą, szczerą atmosferę. Myślę, że sprzyja to swobodzie i twórczości przy tworzeniu prac. Zinterpretowane prace nabierają nowego znaczenia i sensu dla samego autora i innych uczestników. Trzymajcie tak dalej. Uściski.

Praca rozjaśniła postrzeganie poszczególnych wartości i ich umieszczenie w czasie. Było bardzo miło.

Kochane Asiu i Iwonko. Jak zawsze miło i twórczo, spędzam czas na Waszych warsztatach. Lubię potwierdzać, że to co myślę osobie, o świecie jest ważne. Praca farbami daje dużo twórczych możliwości. Dziękuję.

Dzisiaj pracowało mi się bardzo dobrze. Chyba pierwszy raz swobodnie na luzie; dałam się prowadzić ręce, wyobraźni i nie zastanawiać się nad efektem końcowym. Organizacja jak zawsze bardzo dobra, dobra wyciszająca atmosfera. Kojąca muzyka, pobudzająca wyobraźnię.

Zajęcia relaksująco – odstresowujące. Pomogły mi dowiedzieć się i odkryć coś na swój temat.

Czuję, że dojrzewam z zajęć na zajęcia- dostrzegam pewien proces, np. daję sobie więcej czasu do namysłu. To dobry czas-wyciszenia, zajrzenia w siebie, posłuchania co mówią inni. Im dalej w las, tym większy niedosyt ;-)

Dziewczyny kochane, dziękuję za kolejny dzień pełen twórczej ekspresji i owocnej refleksji! Bardzo wartościowy czas! Podobała mi się też technika (pastele olejne i suche), ale najciekawsze było chyba odkrycie piękna różnorodności…. Warsztaty żyją własnym życiem, odkrywają się nowe ścieżki i to jest wspaniałe :)

Jeśli masz ochotę dołącz!

Poniżej zdjęcia z edycji 2016/2017