„NAMALUJ SWÓJ WEWNĘTRZNY ŚWIAT” – WARSZTATY MALARSTWA (od 25 września)

18:00, poniedziałek, 25.09.2017

Zapraszamy na comiesięczne spotkania z malarstwem intuicyjnym. Warsztaty trwają 3 godziny, a każde spotkanie ma inny motyw przewodni. Celem jest swobodna kreacja, radość z używania farb, twórcza zabawa. Nie jest wymagana żadna wcześniejsza praktyka malarska. Spotkania kończą się wspólną rozmową na temat tego co powstało i procesu twórczego.

Malarstwo intuicyjne przywraca dziecięcą radość tworzenia, pozwala dotrzeć do ukrytych emocji, odnosi się do uniwersalnej symboliki kolorów, motywów i mitów, prowadzi do prawd nieopisywalnych słowami,  budzi intuicję… Pozwala odkryć jak pięknie się od siebie różnimy.

Informacje:

Informacje:

  • Prowadzące: Iwona Piszczelska i Joanna Adamek
  • Spotkania raz w miesiącu w poniedziałki w godz. 18:00 – 21:00.
  • Daty spotkań: 25.09.17,  9.10.17,  13.11.17,  11.12.17,  8.01.18,  12.02.18,  12.03.18,  9.04.18,  14.05.18,  4.06.18.
  • Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury – Pracownia Malarska, ul. Goldoniego 1
  • Cena: 45zł/osoba – za pojedyncze zajęcia lub 110 zł karnet 3 zajęcia.
  • Ilość osób: około 10
  • Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały plastyczne

Iwona Piszczelska: Od trzech lat odkrywam malarstwo intuicyjne. Nie planuję tego co chcę namalować, pozwalam  natomiast prowadzić się kolorom, kształtom, kreskom, skojarzeniom. Docieram do świata swoich emocji, tego co czuję, co przeżywam, nad czym się zastanawiam… Mój wewnętrzny świat przedstawiam w formie symbolicznej przestrzeni lub mandali. Ten sposób malowania przywrócił mi dziecięcą radość malowania dla samego malowania i obudził intuicję. Stał się wręcz sposobem rozumienia świata. Na wystawie „Czerwony – emocje”, prezentowałam prace, które powstały w ten sposób. Jedna z osób oglądających wystawę poprosiła mnie o zorganizowanie zajęć, na których mogłaby tak pomalować. Opierając się na własnych doświadczeniach podpowiem jak zacząć. Jak dotrzeć do swojego wewnętrznego świata. Czasami jedno nierozważne zdanie pani od plastyki zapada w pamięć tak mocno, że powoduje lęk przed tworzeniem. Nie trzeba umieć malować. W tym świecie nie ma zasad, do których można kogokolwiek przyrównać.

Jeśli masz ochotę dołącz!

Poniżej zdjęcia z dotychczasowych spotkań w Sali Wystawowej BOK