“Ale cyrk” warsztaty pedagogiki cyrku (listopad 2017)

09:00, sobota, 25.11.2017

Zapraszamy na warsztaty pedagogiki cyrku “Ale cyrk”.

TERMINY: 25 listopada 2017 r. (w godz. 9.00-14.00)

PROWADZENIE: Aneta Wereda 

KOSZT: 70 zł

Zapraszam pedagogów, nauczycieli, animatorów oraz wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji do własnych, twórczych działań. Pedagogikę cyrku stosować można zarówno w pracy z dziećmi, młodzieżą, jak również z dorosłymi czy osobami niepełnosprawnymi. Cyrkowanie łączy w sobie ruch, ekspresję twórczą, przeżycie estetyczne, zabawę.

Cele  i zadania pedagogiki cyrku:

 • pobudzanie i rozwijanie wyobraźni, inwencji twórczej i ekspresji ruchowej
 • rozwój i usprawnianie koordynacji wzrokowo – ruchowej (żonglowanie rozwija koordynację, niezbędnej do nauki pisania, czytania i ćwiczeń fizycznych)
 • aktywizacja obu półkul mózgowych (żonglowanie pozwala na wykorzystanie całego mózgu)
 • ćwiczenie i rozwijanie spostrzegawczości i zapamiętywania
 • rozwijanie uwagi i refleksu
 • integracja grupy i nauka pracy w zespole
 • przełamywanie onieśmielenia
 • wzmacnianie poczucia własnej wartości
 • wywoływanie zaciekawienia
 • zmniejszanie napięcia
 • koncentracja uwagi
 • przełamywanie bariery dystansu fizycznego

Dzięki uczestnictwu w warsztatach poznasz gry i zabawy dla grup dzieci i młodzieży w różnym wieku, zdobędziesz podstawowe umiejętności cyrkowe,  poznasz metodykę prowadzenia zajęć, dobre praktyki i sposoby rozwiązywania problemów, dowiesz się jak skutecznie uczyć innych, na co zwracać uwagę i jak korygować błędy, odszukasz swoje indywidualne talenty.

W pięciogodzinnej kreatywnej zabawie zmierzysz się z piłeczkami, poi, diabolo, talerzykami, obręczami, rola-bola, hula-hoop, kijem, chusteczkami, maczugami, a może nawet ze szczudłami, liną slack-line, skakanką. Na pewno doznasz cyrkowej metamorfozy!

Od 8 lat czynnie stosuję pedagogikę cyrku wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Tworzymy przedstawienia fabularyzowane i pokazy cyrkowe. Część wychowanków zabrała ze sobą ideę pedagogikę cyrku do szkół średnich- piszą projekty, realizują zajęcia cyrkowe dla innych, prowadzą warsztaty. Poczuj się kolorowo. Dołącz do nas!  Aneta Wereda

Termin zgłoszeń – do 17 listopada 2017 r.

Proszę o zapoznanie się z regulaminem warsztatów doskonalących w BOK. Kliknij.
Karta zgłoszenia na warsztaty: pobierz doc    pobierz pdf 
fax. 22 834 65 47 lub e-mailem: grendzinska.bok@gmail.com
Koordynator warsztatów: Beata Grendzińska

Wpłaty należy dokonać do 17 listopada 2017 r. na konto BOK: Bank Pekao S.A. I O. w Warszawie F nr 2, 29 1240 1037 1111 0010 0499 5433 (imię, nazwisko, tytuł warsztatów: warsztaty  pedagogiki cyrku) lub w kasie BOK w pn., śr., czw., pt. 16.00-19.00, we wtorki 10.00-13.00.

Za udział w warsztatach otrzymujecie Państwo zaświadczenia.

UWAGA:

Osoby, za które płaci placówka NIE WPŁACAJĄ z prywatnego konta opłaty za warsztaty. Instytucja delegująca Państwa otrzymuje od Ośrodka fakturę w dniu warsztatów i opłaca za zgłoszone osoby należność PO WARSZTATACH (w karcie głoszenie informują nas o tym pieczęcie dyrektora i placówki). Jeżeli karta nie zawiera tych pieczęci, wówczas oczekujemy na Państwa wpłatę jako osoby fizycznej. Proszę w karcie zgłaszać potrzebę wystawienia faktury, żeby w dniu warsztatów była dla Państwa przygotowana (po warsztatach rzadko Państwo je odbierają). Osoby wpłacające z własnego konta nie otrzymają faktury na placówkę, tylko na siebie (o ile jest to zaznaczone w karcie zgłoszenia).

Nie pobieramy wpłat na warsztatach!

Tylko terminowa wpłata potwierdza Państwa wstępne zgłoszenie na warsztaty. 

Nie wpłacenie opłaty w wyznaczonym czasie powoduje zaproszenie osób z listy rezerwowej na warsztaty.