Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych “Teatralia 2018”-zespoły zakwalifikowane

Bielański Ośrodek Kultury po raz dwudziesty pierwszy organizuje Przegląd Zespołów Teatralnych, od 2008 roku pod nazwą „Teatralia”.

Patronat Honorowy Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

bielany patronat-2_slon

Nad Przeglądem Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych „Teatralia 2018” patronat honorowy objęły warszawskie teatry:
Teatr Guliwer, Teatr Lalka, Teatr Polski, Teatr Współczesny, Teatr Kamienica a w jej ramach Mała Kamienica (projekt dla dzieci)

guliwer-logo nowe-logo-teatr-lalka logo-teatru-wspolczesnego-male

 

Patronat medialny :

   wolna sobota  

Bielański Ośrodek Kultury informuje, że Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych “Teatralia 2018” odbędzie się w zaplanowanym terminie, czyli w dniach 26-27 kwietnia 2018 r. Do Przeglądu zgłosiło się 25 grup teatralnych. Do prezentacji na Przeglądzie zakwalifikowano 16 zespołów.

Dziękujemy wszystkim grupom teatralnym za zainteresowanie Przeglądem Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych „Teatralia 2018” i przesłanie tak wielu zgłoszeń. Miło nam, że do tegorocznego Przeglądu zgłosiło się dużo zespołów spoza Warszawy. Doceniamy wkład pracy instruktorów, reżyserów oraz młodych aktorów. Cieszymy się, że tak wiele osób para się edukacją teatralną i zabawą w teatr. Zespołom zakwalifikowanym serdecznie gratulujemy. Tych, którym się w tym roku nie powiodło, zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Przeglądzie i życzymy powodzenia.

Komisja Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych „Teatralia 2018” po obejrzeniu 25 materiałów filmowych w dniach 5, 6 i 9 kwietnia 2018 r. zakwalifikowała do Przeglądu następujące zespoły:

Dziecięce Zespoły Teatralne – 26 kwietnia 2018 r. (czwartek)
1. Teatrzyk 23 Junior
2. Teatrzaki
3. Rozentuzjazmowani
4. „Co nam w duszy gra”
5. Teatrzyk Tygrysek – Łomianki
6. PSP 114
7. Teatrzyk Tygrysek – Warszawa
8. ES PE DWA PIĘĆ OSIEM

Młodzieżowe Zespoły Teatralne – 27 kwietnia 2018 r. (piątek)
1. “Teatralni” (młodsza młodzież ;-)
2. Teatr z piwnicy (młodsza młodzież ;-)
3. “GRUPAKUSEGO”
4. Teatr Tymczasem
5. Miniatura
6. Zespół Teatralny SLO
7. Teatr Park
8. Teatr Pi Razy Drzwi

Szczegółowy harmonogram Przeglądu zostanie umieszczony na stronie internetowej BOK do 19 kwietnia 2018 r.

Uroczysty finał planowany jest na 23 maja 2018 r.